| Julyett a întrebat:

Intarzie menstruatia din cauza dietelor? De 1 saptamana tin o dieta iar pe 8 luna aceasta trebuia sa imi vina menstruatia. Azi am inceput sa simt discomfort la ovare si mici dureri. Din cauza dietei poate intarzia?

5 răspunsuri:
| KaterinaPetrova a răspuns:

Da.menstruatia poate intarzia din cauza dietelor. poate fi si de la stres, unele medicamente. insa cred ca principala cauza este dieta

| Roxana121 a răspuns:

Intr-o mare parte as putea sa zic ca konteaza foarte mult ce mininci, nu te mai tine de diferiet diete ca iti vor crea mari probleme de stomac si multe altele.

evenso
| evenso a răspuns:

Este posibil sa intarzie ciclul menstrual si din cauza dietei, dar nu numai.
Probabil acele dureri semnaleaza totusi ca in curand o sa iti vina ciclul.

| Anonimuuuussssss a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa faci un control la medic...

| ChokoX3 a răspuns:

Poate fii si din cauza asta, dar mie-mi intarzie si fara motivhappy
daca zici ca ai si discomfort la ovare, e probabil sa fii racit