| Julyett a întrebat:

Intarzie menstruatia din cauza dietelor? De 1 saptamana tin o dieta iar pe 8 luna aceasta trebuia sa imi vina menstruatia. Azi am inceput sa simt discomfort la ovare si mici dureri. Din cauza dietei poate intarzia?

5 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Este posibil sa intarzie ciclul menstrual si din cauza dietei, dar nu numai.
Probabil acele dureri semnaleaza totusi ca in curand o sa iti vina ciclul.

| Roxana121 a răspuns:

Intr-o mare parte as putea sa zic ca konteaza foarte mult ce mininci, nu te mai tine de diferiet diete ca iti vor crea mari probleme de stomac si multe altele.

| ChokoX3 a răspuns:

Poate fii si din cauza asta, dar mie-mi intarzie si fara motivhappy
daca zici ca ai si discomfort la ovare, e probabil sa fii racit

| Anonimuuuussssss a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa faci un control la medic...

| KaterinaPetrova a răspuns:

Da.menstruatia poate intarzia din cauza dietelor. poate fi si de la stres, unele medicamente. insa cred ca principala cauza este dieta