| ~_~fericire.in.rate~_~ a întrebat:

Intodeauna cand vine vorba de sorsa care e mai mare cu un an decat mine e in stare de orice si cand i-am pus porblema"daca altul ar face din ea ce faci tu din mine" mi-a dat cu flit cum s-ar zice ca nu se poate asa cevastraight face.
Sau se gandeste la altele sa nu se strice, dar el uita ca m-a stricat pe mine si ca vb de fete cu aceiasi vasrat ca a mea, aproximativsad.
Eu ii fac de toate, tot ce vrea el si el...imi zice ca s-ar lua de curu' aleiastraight face, cand de-abia mi-o trasese mie.Nu m'a scos niciodata nicaieri, doar cat sa mi-o traga si atat, adevarul e ca si mie-mi placelaughing.
Ce sa fac sa inteleaga ca si eu sunt doar un copil ca sorsa...si totusi asa cum mi-a trag eu, stie ca sunt inteligenta!
Credeti ca s-ar putea numi prostie faptul ca am simtit ca vreau sa fac sex si am facut?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cand ti-ai inceput viata sexuala ai renuntat la privilegiul de a fi un copil. Acum esti femeie in toata firea. cat timp nu te-a fortat, tu ai ales sa iti asumi toate responsabilitatile de femeie si sa renunti complet si irevocabil la statutul de copil. Asta nu inseamna ca nu meriti sa fii respectata, e chiar obligat sa te respecte ca femeie, sa nu te jigneasca, sa nu te foloseasca. dar nu ii cere sa iti ofere privilegiile unui copil, fiindca ai renuntat de buna voie la ele. Acum ai trecut intr-o etapa mult mai grea a vietii tale, in care responsabilitatile sunt pe primul loc, rasfatul de copil nu iti mai este permis. Daca stiai ca nu esti suficient de matura, trebuia sa mai amani momentul. daca nu l-ai amanat, nu-l mai jeli. Poarta-te ca o femeie in toata firea, uita ca ai mai putea fi copil, maturizeaza-te peste noapte, forteaza-te sa o faci. Si cere-i sa te trateze ca pe o femeie, nu ca pe un obiect. Cere-i respect 100%, asa cum tu ii oferi respect 100%.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fericire in rate, am vazut mai apoi cati ani. Crede-ma nici un barbat n-ar vrea sa stie despre o femeie la care tine (sora, prietena, iubita) ca se expune riscurilor la care te expui tu, inutil. E normal sa innebuneasca de ciuda si ingrijorare la gandul ca o fata la care tine ar putea face ce faci tu.

| Crisu a răspuns:

Nu e prostie, e inconstientsa.si din momentul in care ai facut. o cu el, si tsi. o trage de foarte multe ori se pare nu mai esti copil, mai ales ca mai si spui "si mie imi place". fiind baiat nu intselege chestia asta, pe tine te vede ca pe gagicasa cu care si. o trage oricand vrea si care ii face tot ce vrea, dar sora lui o sa ocupe intotdeauna un loc important in inima lui si nu o sa o uite niciodata.si intotdeauna o sa o vada ca pe un copil si o sa vrea sa o protejeze, chiar si la 60 de ani.happy

| Libelle a răspuns:

Am o prietena care are 14 ani prietenu ei(cam fostul, desi inca si-o mai trage cu el cu zici tu)are 23.
E la fel.Desi ii place de tine ca ii satisfaci poftele astea tot ca pe un copil te vede pe planul celalalt.
E o gandire pe care nu o inteleg.Nici la tipu ala, nu am intels, o faceau si vorbeau deschis despre asta, de multe ori chiar am crezut ca tine la ea, din lucruri care s-au intamplat si asta mi-au dat de inteles.Alteroi mi se parea ca isi bate joc de ea, dar iata ca atrecut 1 an si ceva si tot pe relatii de genul sunt.
Uneori o cred cam curva pe prietena asta.Ca acum e cu unul insurat de 32, o face si cu ala.La doar 14 ani. M-am cam departat de ea dar asta e alta poveste
Ideea e ca el fiind mai mare normal ca stie cum gandesc astiade varsta lui, si vrea sa o protejeze pe sorusa, de-aia zice ca e imposibil sa i se intample ceva.Si in acelasi timp te realizeaza si pe tine ca esti mica, te vede ca vrei, te vrea si el
Nu te baga el in aceeasi oala cu sorusa. Un baiat tine la 3 femei cel mai mult:la mama, la sora si la iubita.
Dar cand e sa aleaga intre primnele si ultima deseori se baga in ceata si normal tine spre mama si sora, ca doar ele vor fi cu el mereu.Nu isi poate imagina de ea ca i s-ar intampla ceva rau, p ca o protejeaza el
Nu sunt in masura sa iti zic daca e o prostie sau nu dacala 15 ani sau cat ai tu ai facut sex, mi se pare aiurea ca el la aia 22 de ani nu a gandit din perspectiva unui barbat nu a unui baiat pe care il mana poftele
El trebuia sa zica NU.

| Douapunccteunics a răspuns:

Nu.Ai simtit ai facut

| ~_~fericire.in.rate~_~ explică:

@Brigaela-eu inca ma simt un copil, inca ma mai joc cu tata si inca ma mai bucur de lucruri marunte...in ciuda a ceea ce fac cu elstraight face.
Se comporta cu mine ca o persoana de varsta lui, si cand vorbeste la modul de "copii" varsta a celor de care vorbeste o am si eu.Sau imi cere sfatul in chestii cum ar fi...viitorul lui, afacerea care si-o deschide, vede in mine o persoana de acelasi nivel ca al lui, insa uneori ma supar cand ii ia apararea surorii lui sau zice ca ea n-ar face asa ceva, insa lui ii place ce facstraight face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu n'am inteles nimic