| TVD_5834 a întrebat:

Intr'o intrebare anterioara am spus ca imi place de un tip care acum ma cam ignora. Si m-am gandit safac si eu asta iar miercuri dupa mine a intrat el intr'un magazin de langa liceu si se uita la mine.cred ca astepta sa il salut darnu l'am salutat dar vedeam cu coada cohiului ca se uita la mine. apoi am plecat cu cateva colege la alt liceu in apropiere si o colega zicea ca se uita dupa mine iar apoi treceam strada si vorbeam de un baiat cu o colega si m-am uitat la el care la radul lui se uita la mine! Dar azi i-am zis "ce ffaci amice nici macar nu ma mai >saluti:" si a zis "ce ai mayawn?' pur si simplu m-am saturat de ignoranta asta. vreau cateva sfaturi ce sa fac! P. s: ma gandeam ca a facut asa pentru ca nu l'am salutat dar nu stiu!big grin

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Am citit toata povestea.Deci,ati vorbit si pe mess si asa,in general,pana cand la un moment dat a incetat si sa te caute si sa mai vorbiti.
Sunt doua variante,sau te-a barfit cineva,a aflat ceva rau despre tine si te ocoleste, sau a realizat ca incepe sa te placa si tace, fiindca nu stie ce sa faca.
Sfatul meu este sa ti-l scoti din minte.De placut iti place,daca e sa fiti impreuna o sa te bucuri cand se va intampla asta,dar daca nu veti fi impreuna,stai si suferi ca acum.
Mai bine te stradui sa-l uiti, continua sa-l ignori, nu mi se pare ca este prea convins de ce anume vrea cu tine.Baietii,la varsta asta,greu accepta ca le place o fata, sunt nelinistiti, le studiaza pe toate.Decat sa speri in zadar si sa tot tragi nadejde, mai bine inceteaza sa te mai gandesti la el si incetezi cu nesiguranta.
Iti va fi mai usor, pe urma.
Curaj!

| ana maria a răspuns:

Pai tie iti place de el si iti pare ca el se uita dupa tine