| Twist a întrebat:

Hei, TPU!
Acum cateva luni un tip mi-a lasat cateva like'uri pe facebook si mi-a trimis mesaj cu id'ul lui "daca vreau sa mai vorbim". L'am bagat in lista si am vorbit ceva timp.Prima data nu i'am dat prea mare importanta dar dupa, am inceput sa il plac din ce in ce mai mult.Ne vedeam cand ieseam de la scoala, pentru ca stam aproape si atunci cand vorbeam nu ma privea in ochii doar foarte rar si atunci cateva secunde si juca de multe ori cu parul (atunci il avea mai lung). Am crezut ca e mai timid si eu find tot cam asa. Apoi m'a chemat afara, totul bine in ziua aia dar dupa cateva zile abia daca ma mai saluta, si atunci cand o faceam eu prima, iar intr'o zi nu l'am mai salutat deloc sa vad cum reactioneaza.De atunci ma ignora complet si chiar daca ma enerveaza la culme intr'un fel ma atrage asta.Intr'un timp nu m-am mai gandit la el, ar upa am inceput sa il vad mai des si mi-a spus pe Fb la multi ani big hug :* si atunci am inceput sa'mi fac iar sperante dar face to face, ma ignora total.
Am nevoie de sfaturi, cum sa fac sa'l uit, sa trec peste, etc. Orice sfat e bine venit.
Multumescbig hug

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Cred ca sunteti amandoi timizi si lui ii e frica sa se exprime ca sa nu te sperie.
E mai usor pe mess si pe facebook sa vorbiti,drept pentru care te sfatuiesc sa nu incerci sa-l uiti ci sa-l intrebi ce se intampla, de ce ati ajuns in situatia asta, sa nu va salutati pe strada!
Am senzatia ca te cam grabesti sa-l uiti si ca povestea voastra e abia la inceput...

| serendipity8300 a răspuns:

Sau poate fi si variante negativa nu te place si ti-a zis la multi ani pe fb din politete asa cum face probabil cu toti amicii. probabil te ignora pentru ca asteapta sa te plictisesti sa-l mai saluti. poate ca prima impresie ai fost foarte placuta, dar dupa pur si simplu nu a mers...treci peste sau poti pune un status de indragostita si sa vezi cum reactioneaza. oricum succes

| zob79 a răspuns:

Poate chiar e timid si asteapta sa faci tu primul pas. Daca-l placi suficient de mult, incearca sa apari mai des in viata lui si provoaca-l la o discutie mai lunga; atunci o sa-ti dai seama daca e doar timiditate.sau altceva