| Alexandra_Ioana_1998_dGKR a întrebat:

Sunt prietena cu un tip de cateva zile.Am facut cunostinta cu el si dupa doar ne salutam cand ne vedeam pe la scoala.L-am vazut o data in curtea scolii cand vorbeam la telefon si se uita lung la mine,iar apoi din politețe, m-a salutat inapoi si a continuat sa ma privească. Intr-o zi m-am trezit cu el in spatele meu ca-mi agață un carlig in glugă, iar cand m-am intors se uita in ochii mei si nu scotea niciun cuvant, ce inseamna toate astea?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Privirea îndelungă se datorează fascinației. Fascinele sunt nuiele legate împreună. De acolo vine și cuvântul fascism. Nu a putut să își desprindă privirea de tine, fiindcă l-ai fascinat, legat. Agățatul cu acul estr o joacă. Nu a spus nimic căci de emoție nu a putut să lege două cuvinte. Concluzia, te place.

| siriusblack98 a răspuns:

Nu prea avem cum sa ne dam seama exact ce este in capul lui, nu avem puteri telepatice.Banuiesc ca nu aveti nici unul mai mult de 13-14 ani.Am fost si eu copil,as zice ca este doar timisi ca te place dar cum am spus, este timid deci nu stie cum sa iti arate. Tine minte un lucru, primul si cel mai important semn ca cineva te place este atunci cand isi petrece timpul macar in compania ta, daca nu cu tine neaparat. Daca mai adaugam la o varsta ca cea mentionata de mine si glumele aparent proaste sau fara caz, e clara situatia.

| Dalmore a răspuns:

Tu numești asta prietenie? laughing