| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare adresata cu precadere fetelor dar pot raspunde cu exactitate (doar) barbatii happy
Cum determini ca femeie un barbat sa nu aiba insecuritati in preajma ta?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Îl ții în cameră legat de pat și legat la ochi.

36 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Îi faci de toate, pufulete. happy

Era o vorbă : "Un bărbat bine satisfăcut acasă, nu va avea nevoie de nimeni altcineva." laughing

Glumesc happy

Cred că comunicarea este cheia. Adică dacă sunteți deschiși și tu îl lași să se exprime liber și atunci când simți că ceva nu-i ok, îl întrebi cât mai elegant despre rănile, stările lui și temerile lui și îi oferi și timpul necesar să aibă încrederea suficientă să fie sincer și să se deschidă în fața ta, cred că nu ar exista nicio insecuritate.

Acum știu că o să spui că dar ce să vorbim atât când avem atâtea de făcut, dar cred că bărbații se vor simți și mai apreciați și mai iubiți dacă vor fi ascultați și înțeleși și ba chiar dacă este cercetată problema mai în amănunt, deoarece ei sunt educați cu gândirea asta, că sunt bărbați și trebuie să tacă și să îndure. Că ei nu au voie să aibă sentimente și treaba asta este rușinoasă pentru un bărbat. Deci îți dai seama că dacă ei trăiesc cu stilul ăsta, dar femeia de lângă ei îi înțelege și ascultă ar fi un plus în relația voastră. Evident că apogeul ar fi ca toate astea să existe atunci când chiar faci ce ai de făcut cu el/ea. laughing Iar glumesc. laughing

Dar hai nu asculta la un om care habar nu are cu ce se mănâncă relațiile și bărbații laughing Mai aberez și eu. laughing Unde-i Violeta să-mi amintească toate astea?

| Mosotti a răspuns:

Dar nici nu e nevoie sa determini asta, toti avem insecuritati, nu exista perfectiune, nu asta conteaza, conteaza doar sa se placa cei doi in primul rand fizic deci sa fie atractie ca lumea, si apoi sa aiba si alte calitati, ceva in cap, comportament okey, intelegere, ceva pasiuni, discutii comune.

Nu se desparte nimeni de la insecuritati, se desparte ca nu il place pe acela, atata tot.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Meriti pe deplin funda! happy

Cel mai bun sfat!
Am sa-l aplic 100%!
Multumesc! happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru wildthing):

Problema e cred, la mine!
Nu prea am incredere in nimeni!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Unii o fac si din asta!
Stiu si eu?! Ce naiba ii poate trece unui barbat prin cap?!

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai la unui barbat sanatos la cap o sa ii treaca chestii okey, nu tampenii.