| raluk27 a întrebat:

Intrebare cu caracter general (pentru baieti): o tipa frumoasa, desteapta, descurcareata, cu posibilitati si pozitie sociala, va sperie? Gen " e prea mult pentru mine". Sau gasiti in independenta asta ceva sexy?

Răspuns Câştigător
| FreeLife a răspuns:

Depinde ce inseamna la tine pozitie sociala, altfel nu n-am treaba o gasesc atat sexy cat si independenta dar depinde putin si de aspect si de comportament.
Si apropo... depinde de baiatu' care te priveste daca are ceva "Barbatie" poate ar avea tupe sa-ti spuna...

| raluk27 explică (pentru FreeLife):

De exemplu: familia ei e cunoscuta si respectata in acel oras, ea castiga ceva mai bine, are masina ei pe care o conduce, isi poate plati singura sucul, arata bine, in unele discutii demonstreaza mai multe cunostinte decat el, e mai "umblata" etc.Plus ca nu ii pasa ca el nu are la fel de multe si cu toate astea, el se sperie.

| FreeLife a răspuns (pentru raluk27):

Hmm, e posibil ca unii baieti(barbati) sa considere ca e peste puterea lor... da, dar ti-am spus au nevoie de tupeu, restul vine de la sine...

13 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Don ce am constatat eu in ultimii aproximativ 10 ani, tipele de genul acesta, sunt prea putin sentimentale, sinceritate cenzurata, agresive, increzute, nivel de cultura si moralitate discutabile, materialiste si cam lipsite de realism, pe fond de "primit de acasa, nu muncit pentru ce au!". Le place distractia, munca usoara - daca tot au nevoie de bani de benzina, etc, si rar te atrag, daca esti un baiat cu pretentii si cult! Iar a fi sexy, in independenta asta, se poate, pentru ca cine se aseaman se aduna! Mai fac si nunti mari, si dupa 6 luni, 1 an, maxim 2, auzi ca divorteaza, ca "nu se potrivesc" la caracter. Si e si mai trist cand au deja copii, care vor fi afectati inevitabil! Genul asta de tipe rar sunt la locul lor, iar pozitia sociala de acasa nu prea ajuta la a fi adevarat ok, daca nu ai nimic muncit din munca ta, ci primit de gata! Cu rare exceptii, repet!

| Liviucu a răspuns:

Glumesti? Doar unul ce stie ca nu l-ar duce capul si in prezenta ei in societate s-ar face de ras ar spune da. laughing
Eu zic nu din toata inima. Unde e? raised eyebrows Da-mi numarul ei de telefon. waiting Si marimea la sutien. waiting laughing >big grin

| raluk27 explică (pentru Liviucu):

Sa inteleg ca marimea conteaza laughing

| Liviucu a răspuns (pentru raluk27):

laughing))) Off, esti prea directa pentru mine.
M-am pierdut. :-s laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna raluk27. din punctul meu de vedere ''insa nu stiu cat conteaza pentru tine si daca o sa ti se para o banalitate acest punct al meu'' eu cred ca nu ar fi o problema pentru baiat, atata timp cat munceste si isi castiga existenta cu propriile maini si curat, probleme ar putea apare pe parcurs din partea parintilor ei, poate parintii acelei fete nu si-ar dori langa fata lor un muncitor de rand care provine dintr-o ramura genealogica mai putin nobila, si cu toate ca el ar fi sincer si i-ar oferi o dragoste sincera acelei fete si toata atentia, fara sa vrea creaza parintilor fetei, o impresie de interes material si de faima. deci in concluzie acel baiat cu toata sincericatea lui si fara sa o faca pe fata sa sufere si fara sa sufere nici el, mai bine se gandeste sa stea in banca lui. si totodata se gandeste sa faca primul pas avand constiinta curata si dorind o dragoste curata. totusi depinde si de fata.

| FcRb1923Madalin a răspuns:

E bine ca se descurca singura si nu trebuie sa vin eu cu banii de fiecare data laughing si sa fac un stres din asta. ca nu am bani sa o scot in oras laughing dar pe mine nu ma sperie deloc, mai ales daca e si inteligenta poti sa te intelegi foarte bine cu ea big grin

| thefighter1 a răspuns:

De ce sa ma sperie? Este genul de fata care ma atrage.

| MaxEnergyzed a răspuns:

De ce i-ar speria? Chiar daca ei nu sunt ca ea...ca sa fi cu o fata trebuie sa ti la ea...happy

| WhoKnowThat a răspuns:

Daca prin stare sociala te referi la gen fica presedintelui sau stiu eu ce si eu sta pe ganduri daca m-as baga sau nulaughing Pare mult de munca.

| raluk27 explică (pentru WhoKnowThat):

Ei, nici chiar asa happy Dar in orice caz mai buna decat a lui.

| zazaza2016 a răspuns:

Sa intelegem ca tu esti acea tipa frumoasa:d. Cum au mai evoluat lucrurile?