| havefun a întrebat:

Intrebare doar pentru baieti!

cum v-ar placea sava abordeze o fata? sa fecti cunostinta? si sa va zica ca va place? astept multe raspunsuri celmai sincer fundita :*

Răspuns Câştigător
| Ștef_6990 a răspuns:

Salutare,

Ideea de abordare este prost interpretată de majoritatea persoanelor, însă, pornind de la definiție, termenul provine din fr. aborder, adica faptul de a te apropia de o persoană pentru a-i vorbi. Nu contează așadar sexul.
Societatea a evoluat de la era homosexualității (Antichitatea) în care femeile aveau doar un singur rol (procreere), până acum, bărbatul rămânând practic „cocoșul", fapt ce denaturalizează egalitatea persoanelor din relație.
Nu ar trebui să fie așa, faptul că te abordează o femeie e chiar un lucru plăcut, cel puțin pentru mine. Depinde de bărbat, dacă este unul timid, probabil va aprecia abordarea, dar va da puțin înapoi, dacă este unul inteligent, va aprecia și probabil va fi un pic ironic, dar doar din drag, iar dacă este unul foarte orgolios s-ar putea să nu mai vrea să aibă de a face cu tine vreodată.
Cum să abordezi este iar o temă dificilă. Depinde de respectivul. Dacă nu-l cunoști bine spre deloc, încearcă o abordare directă bazându-te pe o deschidere amuzantă, cât mai amuzantă.
Dacă îl cunoști studiază-l și bazează-te pe personalitatea lui.
Succes!

7 răspunsuri:
| Narfundo a răspuns:

Frumos raspuns Stef. Mie mi-ar place o fata sa fie sincera.Adik sa imi zica exact in fata ce vrea de la mine. Daca ea ma observat prima si eu nu am vazut-o, ea poate chiar sa imi dea peste nas, ca am fost arogant sau ceva de genu.Cu asta o pot consola usortongue! Numai in cazul in care fata ar arata bine

| EuCuTine a răspuns:

Pe mine cand ma abordeaza o fata ma enerveaza. Mai bine face ceva sa ma impresiuneze sa ma faca sa ma apropi de ea. Mai merge prin prieteni big grin

| Andru1996 a răspuns:

Eu iti zic cum am patit euwinking...pai pur si simplu m'a intrebat cf si mi-a erut id dupa ce am vorbit si se pare ca ma cunostea destul de bine (adica aveam multe lururi in comun) intr'un final mi-a zis "MIE IMI PLACE MULT DE TN blushing si m'a intrebat daca as putea fi cu ea daca simt ceva pentru ea si mie chiar imi placea de ea si ink imi place...ink o iub si ea pe minewinking:X

| Andreea_1440 a răspuns:

Pai nu-s baiat dar stii te int cu o fata si dupa daca e sa fie ceva este totu vine de la sine nu neaparat trebuie sa iti zic ca tine la tine iti dai tu seama dupa felu in care iti vb si se comporta :*

| GMan_3569 a răspuns:

Sincer, nu e frumos ca o fata sa abordeze baiatul.Baiatul trebuie sa faca primul pas, sa ii faca complimente si sa o faca sa se simta o printesa.Numai daca baiatul este cam timid...atunci sa zicem ca merge ca fata sa abordeze baiatul.Cum? Ii zice pur si simplu ca ii place de el si il intreaba daca nu cumva este liber canda de exemplu in weekend si daca ar vrea sa iese amandoi la un suculet, la o cafeluta, la o prajiturica, la o berica(glumeam). Deci cam asa...si un pupic pe obraz, nu pe gura din prima.

| Cocolino_8659 a răspuns:

Buna! Hmm, pai depinde ce intelegi prin abordare. Pe mine prietena mea m-a luat putin mai tare si mi-a placut foarte mult chestia asta.prima oara am cunoscut-o pe vestitul Facebook, mi-a dat add pe mess si m-a intrebat daca vreau sa jucam un joculet si am fost de acord, joculetul fiind adevar sau provocare. Aici e partea frumoasa a inceput sa imi puna diferite intrebarii de genul " ce iti place la o fata... m-ai saruta". la provocari ne puneam unul altuia "maine sa ne intalnim la un suc si sa ma saruti din prima", tin sa spun ca ne-am vazut numai in poze. A doua zi ne-am intalnit si ne-am uimit unul pe altul cum ne-am respectat provocarile.si asa a inceput o relatie frumoasa si vreau sa zic caci din cauza acelui joc nu ne mintim cu nimic si ne iubim foartee foarte mult ...Deci poti incerca sa joci acest joculet.este foarte interesant, bineinteles nu trebuie sa iti fie rusine, sa fi timid si sa alegi intrebarile si provocarile corecte! Sper ca ti-am fost de folos!

| Rebbe99 a răspuns (pentru Cocolino_8659):

Si daca baiatul este mai rau cu fetele?