| A18ndr a întrebat:

V-ati indragostit vreodata de cineva pana in punctul in care sa va pierdeti mintile? De a nu mai vedea pe altcineva, efectiv, de a nu mai putea respira de dor?
Ce e de facut cand nu poti face nimic in acest sens?
Cand o relatie ar fi imposibila intre cele 2persoane

26 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Te rogi lui Dumnezeu sa te ierte pentru idolatria fata de acea persoana, pentru ca ai incalcat prima porunca si ai pus un om pe locul care i se cuvine numai Creatorului, ceri sangele Mantuitorul Hristos să iti curateasca mintea si trupul de acea idolatie si i ceri lui Dumnezeu sa te ajute sa il iubesti pe El cel mai mult, sa mai pui pe viitor oameni pe locul intai in afectiune si dedicare.
Si eu am plns ca fraiera doi ani duoa un tip care s-a insurat cu alta si cand m-am rugat asa, Dumnezeu mi-a eliberat sufketul, mi l-a vindecat.

| RAY a răspuns:

Am gresit)

| RAY a răspuns:

Fetelor imi dati amuzant, nu m-am exprimat, eu vb de mine, dar eu nu ma refer la baieti care nu atrag fizic, desigur ca iubesc femeile barbati de care le plac, unele se si sinucid copile, recunosc ca si noi vrem fotomodele

| Violleta2022 a răspuns:

Cand relatia este considerata "imposibil" atunci iti cuplezi creierasul si intelegi ca tot omul nromal ca nu este posibil sa vrei ceva ce nu poti avea niciodata si eviti cu orice pret sa faci o obsesie din acel lucru.

| Miruna333 a răspuns:

Nu, daca mi-as pierde mintile si nu as mai putea,, respira'' de dor, e clar ca acea relatie este toxica. Persoana potrivita nu ar aduce aceste reactii. Sa treci peste, atat poti face. Oamenii mereu divinizeaza relatii imposibile,,, iubirile'' pierdure si asmd, pentru ca esti concentrat foarte mult pe imaginatie, pe ceea ce ar fi putut fi si iti faci diverse scenarii.

| A18ndr explică (pentru Miruna333):

Nu este toxica..esti imposibil sa existe.
Nu sunt concentrata pe imaginatie. pur si simplu, ma doare in piept si nu de la imaginatie happy e ceva rar

| Mindfulness a răspuns:

Accepți destinul daca e imposibilă, mergi mai departe.

| A18ndr explică (pentru Mindfulness):

Simt ca mor pe interior de dor

| Mindfulness a răspuns (pentru A18ndr):

Ieși din casă și vorbește despre acest sentiment cu prietenii, cu cât tii in tine cu atât îți va dăuna, și dacă simți nevoia să plângi fa-o, prin aceasta descărcare emoțională te eliberezi de orice emoție negativa.

| Madaxo97 a răspuns (pentru A18ndr):

O sa treacă in timp, greu de tot, stiu cum e. Nu va trece niciodată poate, dar durerea si dorul se mai potolesc cu timpul, ani de zile in cazul meu...

| Mindfulness a răspuns (pentru Madaxo97):

Saracuta de tinehee hee

| Madaxo97 a răspuns (pentru Mindfulness):

E ceva de râs? Si nu era pentru tine răspunsulwinking

| Mindfulness a răspuns (pentru Madaxo97):

Nu contează pentru cine era!

| NataLee a răspuns:

Eu nu, dar am cunoscut pe cineva.

| abcdefg100 a răspuns:

Ce face aceasta relatie imposibila?

| A18ndr explică (pentru abcdefg100):

2 relatii happy

| abcdefg100 a răspuns (pentru A18ndr):

Ar fi fost dragut sa oferi din prima postare mai multe detalii. Relatie sau casatorie? Ca eu nu inteleg cum poti sta langa un om gandindu-te la altcineva 24/7. E oribil si pentru tine, dar mai ales pentru persoana de langa tine. Sau problema este one-sided love si doar tu te-ai indragostit?

| A18ndr explică (pentru abcdefg100):

Nu am considerat necesar sa explic situatia.
Pt ca de obicei oamenii se plictisesc citindhappy
Nu intelegi pentru ca nu esti in situatie, iti spun eu, ca la fel gandeam si eu acum ceva timp.
Pana mi traiesti..nu intelegi
Problema e ca unul e aproape insurat, iar cealalta cu o relatie de 9+ani.

| abcdefg100 a răspuns (pentru A18ndr):

"Ce e de facut cand nu poti face nimic in acest sens?". Ai doua alegeri clare. Ori va asumati riscul si renuntati la siguranta pentru o iubire care poate fi temporara, ori rupi orice fel de legatura cu persoana respectiva si suferi o perioada nedeterminata pana treci peste. Asta e de facut, cum sa nu fie nimic? Daca ai cautat sa te descarci aici e alta poveste, dar am crezut ca poate chiar cauti un raspuns serios. Inteleg ca oamenii au mintea vraiste cand sunt indragostiti, dar asta nu inseamna ca nu poti lua o alegere logica la finalul zilei. De altfel daca nu oferi niciun fel de explicatie a situatiei nu are nimeni ce sa-ti spuna pentru ca-s multe variabile. Dupa acest back and forth inca sunt intrebari de pus, cum ar fi, cat de mult iti iubesti sotul si vice versa, cat de mult isi iubeste el logodnica, de cat timp a aparut flama intre voi etc. Deci ce vrei, sa-ti plangi de mila sau o directie buna? Daca cineva se plictiseste citind atunci persoana aia nici nu ar trebui sa-si dea cu parerea la asa ceva, trebuia sa dai detalii concrete pentru oamenii care chiar vor sa ajute si au ceva inteligent de spus.

| abcdefg100 a răspuns (pentru A18ndr):

Trebuie sa gandesti. Am spus ca exista 2 alegeri pentru ca orice altceva iti va aduce si mai multa suferinta decat simti deja. De exemplu, nici nu are voie sa intre in calcul o aventura, nu numai ca n-o sa-l uiti, dar o sa te simti vinovata toata viata fata de sotul tau. Pe langa asta, daca e o iubire de putina vreme nu merita sa strici o relatie de 9 ani si trebuie sa strangi din dinti. De foarte multe ori iubirile 'puternice' de genul NU dureaza. Puteti avea chiar si cativa ani minunati impreuna dupa care sa nu va mai suportati si sa realizati ca nu va potriviti deloc. Iti traiesti viata 2-3 ani si arunci la gunoi familia pe care o puteai cladi prin fosta relatie. Stabilitatea este mult mai valoroasa pe termen lung decat niste fluturasi de moment. Uite, nici macar varsta nu ai mentionat-o, alt lucru foarte important.

| abcdefg100 a răspuns:

Draga mea, eu am incercat sa iti raspund la mesaje, dar nu-mi permite site-ul pentru ca sunt 'utilizator junior'. Si nu-ti pot scrie aici din moment ce pare sa nu vrei asta. Daca ai discord lasa-l in mesaj si-ti trimit text acolo (nu folosesc social media).

| A18ndr explică (pentru abcdefg100):

Trebuie sa fim prieteni ca sa imi poti raspunde (cred)
Ti am trimis cerere

| abcdefg100 a răspuns (pentru A18ndr):

Am incercat acum, tot nu ma lasa. Nu stiu de ce, ca si tu esti utilizator junior si totusi ai putut trimite. Daca vrei, lasa un discord ceva in mesaj