| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare exclusiv fetelor:
Ce parere aveti despre baietii virgini? Sa zicem ca intalniti un baiat simpatic, f de treaba, incepeti o relatie cu el...totul merge bine dar el e virgin si tu nu (tu fiind fata)... Care e parerea?
In sensul ca e ca la baieti, care se simt bine stiind ca fata e virgina si ei sunt primii? sau?

9 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Parerea trebuie sa fie buna pentru ca, este un om care se respecta si care s-a hotarat sa faca primul pas in relatiile sexuale, doar atunci cand s-a simtit pregatit pentru acest pas si cand a gasit persoana care sa merita pentru a avea o relatie intima.
Relatiile intime nu sunt pe baza de competitie, cine este primul ci, pe baza de sentimente si de apropiere sufleteasca.
Cu alte cuvinte, un asemenea om trebuie apreciat si nu ostracizat, asa cum se mai intampla. Daca se intreaba cineva de ce unii oameni (fete ori baieti) amana inceputul unor relatii intime?, raspunsul ar fi simplu, incepi viata intima atunci cand ai gradul de maturitate, pentru a sti sa apreciezi dragostea, sub toate formele ei, precum si implicatiile si responsabilitatea pe care trebuie sa ti-o asumi atunci cand din aceste relatii, se nasc acele fiinte superbe si nevinovate, care sunt copii.
Un gand bun si multa sanatate, in aceasta frumoasa duminica de sfarsit de octombrie.

| DNSK a răspuns:

De ce vorbesti despre virginitate ca despre un handicap? mai nou, pentru voi e ceva demn de ghilotina sa fii virgin? sau ars pe rug? am inteles ca tehnologia avanseaza, timpul trece, dar noi tot oameni ramanem. (praf..praf.)

| Doηηa a răspuns:

Nu am nicio părere, nu mă interesează.
Clar nu încep o relație cu un virgin...mai mult de 16-17 ani nu are sigur.

| greenmile00 a răspuns:

O intrebare la care sigur ai gasi un raspuns bun aici : http://fete-singure.miradct.com/sfaturi/

| unknøwn a răspuns:

Fata caută un băiat care să o înveţe meserie. Nu un băiat pe care să-l înveţe meserie.

| WildDream a răspuns:

Nu vad nici o problema. Poate chiar l-as aprecia ca nu s-a grabit ca altii de la 14-15 ani sa faca sex cand habar nu au cu ce se mananca.
Daca e simpatic, de treaba si imi place faptul ca e virgin chiar nu m-ar deranja, ci din contra l-as aprecia. Cum zicea si cineva mai sus de cand e virginitatea un handicap?

| alincik900 a răspuns:

Eu nu vad o problema in asta si cred ca nici nu-i, pina la urma prima femeie baietii nu o uita laughing.

| GhostRider2535 a răspuns:

Eu iti dau aces site/forum sa te convingi singur ce inseamna : http://fete-singure.miradct.com/sfaturi/

| Nuconteazacine210 a răspuns:

Nu are niciun rost sa judeci oamenii dupa virginitate, fiecare om are un inceput nu crezi. Daca il iubesti si ai destula incredere in el puteti so faceti, dar trebuie sa vrei!