| RedDeath a întrebat:

Intrebare intrebatoare : Ce e mai 'grav' in ochii lumii? Sa vezi pe strada o singura fata plimbandu-se intr-o gasca de baieti [vreo 4-8] sau un singur baiat intr-o gasca de fete?
E considerat baiatul ca fiind 'campion' ca a 'agatat' atatea fete, iar fata in gasca de baieti, mai degraba un fel de parasuta?
La baieti nu e nimic de condamnat, dar la fete da?
Astept raspunsuri complexe de la voi [ atat baieti, cat si fete]

Răspuns Câştigător
| Brunilda a răspuns:

Normal ca in ochii lumii e mai grav ca o fata sa fie vazuta intr-o gasca de baieti si apoi sa primeasca anumite comentarii negative dar nimeni nu se gandeste ca intre ea si ei poate exista doar o simpla prietenie! Eu ma gandesc la mine, mai mult mi-a placut sa fiu in compania baietilor decat cea a fetelor pentru ca mi se pareau superficiale, fitoase..., am avut asa cate 1-2 amice dar nu ma simteam bine in compania lor!

20 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Da, nu mi se pare corect deloc, baietii sunt vazuti cu ochi buni de catre prieteni si chiar de catre FETE cand umbla cu mai multe dar o fata e parasuta. Probabil din cauza ca fata poate ramane insarcinata. Si mai grav e sa vezi o fata cu o gasca de baieti.

| monykutza a răspuns:

In ochii lumii totul este grav. Lumea doar critica fara sa gandeasca deloc la fel cum au facut si la intrebarea ta. Toti se gandesc, ca acea fata se f... cu toti din gasca dupa mintea lor dar nu se gandesc, ca acea fata se simte mai bine in preajma baietilor pentru ca ei nu barfesc si nu iti spun toate secretele tuturor cum fac fetele(p.s. nu toate dar majoritatea asa fac )

| RedDeath explică (pentru monykutza):

Da, aici ai mare dreptate. Ma bucur ca ai observat acest lucru si ca nu esti o persoana superficiala, cum sunt multi, din pacate.

| neutrino a răspuns:

Ambele situatii sunt la fel si niciuna dintre ele nu sunt grave. De ce sa fie?

| aXy99 a răspuns:

De ce te-ar interesa de parerea lumii?

| RedDeath explică (pentru aXy99):

Sunt curioasa sa vad ce gandesc! Daca majoritatea e tampita la cap si crede ca daca e o fata intr-o gasca de baieti, chiar se culca cu ei si trebuie si jignita, chair daca nu stiu sigur asta, iar pe baiat sa il urce pe un piedestal. Eram curiasa cati sunt care au o mentalitate aiurita.

| j1NNNx a răspuns:

Cred ca e mai grava situatia cu fetele laughing Deoarece daca se pun 4-8 pe ea. saraca nu mai are ce zice, dar la fete pe un baiat e diferit big grin!

| RedDeath explică (pentru j1NNNx):

Aha, ai vrea tu! Baietii astia!

| j1NNNx a răspuns (pentru RedDeath):

Nu imi trebuie 20, imi ajunge 1 si buna smug

| RedDeath explică (pentru j1NNNx):

hee hee

| j1NNNx a răspuns (pentru RedDeath):

Tu ce ai alege? 20 proaste sau 1 buna?

| RedDeath explică (pentru j1NNNx):

Eu as alege premiul Nobel de gasesti una chiar ca lumea big grin Ce-i drept, cu 20 ai prea multa bataie de caphee hee
Dar iarasi, prefer baietii, nu fetelehee hee

| Ritsuko a răspuns:

Mai grav in ochii lumii este o singura fata plimbandu-se intr-o gasca de baieti.
Fata e considerata parasuta, baiatul nu e considerat nimic.Lumea e ceva de genul ''Uite-l si p-ala mic ce se tine dupa ele.''.
E o diferenta intre fata si baiat. Aceea e clara, baiatul nu ramane cu burta la gura.Nu ii poti explica mamei tale ca umbli cu multi baieti si ca prietenii tai sunt cam toti baieti.
Totusi intrebarea nu e legata cu totul de superioritate, ca vezi tu pe o parte castigi pe alta pierzi.

| Ciumpi35 a răspuns:

Asta e mentalitate de **** a romanilor.In ochii lor daca fata e intr-un grup de baieti e curva. Ce conteaza cum vede lumea? Daca tu te simti bine lumea poata sa suga mult si bine.

| Shontellle a răspuns:

What?!?!?!laughing)) Doamne fereste! Ce mentalitate de ****! Vreau sa iti spun ca eu am mai multi prieteni BAIETI decat fete, pentru ca e mult mai ok.Din moment ce iti sunt prieteni buni si va cunoasteti de mici nu vad care e problema.Cat despre un singur baiat intr o gasca de fetelaughing).mi se pare un pic cam ciudat.O fi un om cu alta personalitate, dar nu prea are ce cauta un singur baiat intr o gasca de fetehee hee)

| dariaioana999 a răspuns:

Era vorba "va intrebati de ce un baiat care are mai multe fete este considerat superior, iar o fata care umbla cu mai multi e parasuta? O cheie care poate sa deschida mai multe lacata e o cheie buna, dar un lacat care poate fi deschis de mai multe chei nu e bun de nimic". Sincer, mi se pare foarte banala superioritatea baietilor fata de fete. Ar fii trebuit sa fim egali si sa nu ne mai criticam atat intre noi. Iar fetele care se opun acestei rivalitati sunt conaiderate parasite

| RedDeath explică (pentru dariaioana999):

Deci vrei sa spui ca nu e bai daca un baiat e afemeiat? Iar la fata, nu am refeream ca se culca cu toti aia, ci pur si simplu ca sunt doar baieti la ea in gasca, iar la baiat, doar fete. - daca vedem aceste doua chesiti, pe baiat in loc sa-l faca lumea afemeiat, il face zeu, iar pe fata o face parasuta, chiar daca e exagerata catalogarea. Asta voiam sa vad si aici, daca tot la fel e 'cantarita' treaba

| dariaioana999 a răspuns:

Parasute*