| Criss1105 a întrebat:

Intrebari intrebatoare pentru fete dar si pentru baieti.

Ce apreciezi la o fata? (m. m. raspunsuri)

Ce nu apreciezi la o fata?(m. m. raspunsuri)

Ce apreciezi la un baiat?(idem)

Ce nu apreciezi la un baiat?(idem)

Cum arata pentru tine fata/baiatul perfect?

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Pentru început trebuie specificat că nu există fata perfectă. E o prostie. Cu cât te gândeşti mai mult la asta cu atât o să ai parte doar de dezamăgiri (chiar dacă mare parte dintre ele sunt închipuite) şi să ratezi faptul că persoana iubită s-ar putea să fie chiar în faţa ochilor tăi. (Valabil şi pentru fete)
Ce apreciez?
1. Naturaleţea. Cu cât mă încântă mai mult în mod natural şi neforţat şi nu trebuie să facă compromisuri ca să mă simt eu bine cu atât îmi place mai mult.
2. Inteligenţa. Dacă n-are prea multe în cap, riscă mult să se simtă inferioară şi să o fac să se simtă prost chiar dacă nu vreau neapărat asta.
3. Hotărârea şi atitudinea. Să nu fie nevoie să iau eu toate deciziile, fie şi cele mai mărunte, doar pentru că ea e obişnuită să i se ofere totul pe tavă.
4. Deschiderea. Poate să fie o fire închisă, câtă vreme nu e cu mine, nu mă deranjează.
Ce nu apreciez?
1. Mândria prostească. (exemple: "Am 19 ani, sunt mândră că sunt virgină şi nu vreau să-mi încep viaţa sexuală cât mai curând"; "eu merit pe cineva care să umble în degete după mine"; "adică cum să nu-şi permită să-mi ia haine scumpe? păi pentru ce-i bărbat? păi proastă să fiu să stau cu el!"; "Ei las' că nu moare dacă nu iese din casă! Azi nu am chef de el. Şi-aşa-s prea bună pentru el!")
2. Materialismul
3. Pretenţii nefondate (exemplu: "de ce să vorbească cu colegele de facultate? Doar eu trebuie să exist"; "să mă mai aştepte încă un an-doi că doar eu trebuie să fiu pregătită - las' că nu moare")
4. Fiţele (exemplu: "De ce n-a vrut să mă scoată la suc în Bamboo? Ex-ul făcea mereu asta! M-a dus în locul ăla unde s-adună stundenţii ăia fiţoşi care vorbesc despre economie şi calculatoare de parcă mie mi-ar păsa de asta."; "Să mă ducă măcar în Bulgaria în vacanţă dacă nu în Grecia sau Austria că doar nu-s orice ţoapă să mă mulţumesc cu Costineşti")
Sănătate.

6 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Apreciez onestitatea, generozitatea, modestia. Depreciez narcisismul, lauda de sine, fitele, pozatul in dive.
Fata perfecta trebuie sa posede un suflet tanar si-o ratiune matura.

soothe
| soothe a răspuns:

Don'shoara fiecare este frumos si de apreciat in felul lui. Sunt ingrozit insa de tate (tu le zici "sarut mana" si ele iti raspund "salut" in loc sa zic "buna ziua" macar- ma ia cu lesin) si de cocalarii cu ceafa groasa si ghiul pe mana. In rest putem discuta.

| wanda a răspuns:

1.sunt fata dar...naturaleteabatting eyelashes

2. ifosele

3. felul in care " ii face curte" unei fetelaughing):X

4.violenta

5.saten deschisrolling on the floor ochi verzi...destul de inalt, cu simtul umorului, dragastos, vorbaret(da nu ca o moara sricatalaughing sa stie si ce zicelaughing)

| ganjafarmer1911 a răspuns:

Cel mai bun raspuns si cel mai realist. respect tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce apreciezi la un baiat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte bine dar pentru tine