| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare m-ai ales adresat fetelor.
Ce atributii trebuie sa aiba un baiat la 28 de ani, care de ex vrea sa cucereasca sa starneasca interesul unei femei de 35 de ani. Sa zicem ca femeie e citita, educata, cu bun simt etc.
Personal am incercat dar nu am reusit.
Atributii precum incredere, inteligenta emotionala, etc.
Am incercat pe partea asta de nice boy, ca si cum sa ma bag sub piele ei dar nu a mers.
Acum poate nu a fost atractie din partea ei, dar la inceput a zic sa simte o conexiune cu mine. Multumesc.

6 răspunsuri:
| ania a răspuns:

În primul rand sa fie dispus sa se însoare cu ea. Poate fi dedtept, frumos, citit dacă ea îl percepe ca neserios, eava evita o relație. Apoi contează și inteligenta, cultura, simțul umorului, pentru o femeie inteligenta sunt cel puțin la fel de importante că-și atracția fizica.

| dullcat a răspuns:

Buna.Conexiunea aia nu cred ca e obligatoriu sa fie de natura romantica. Deci daca te-a refuzat in acest sens mai bine sa iti vezi de drum.Si diferenta de varsta parca e un pic ciudatica.

| VoidEternal a răspuns:

O femeie educata citita, educata, cu bun simt si "m-ai" ales, la 35 de ani, nu o sa se uite la cineva care la 28 de ani nu stiu sa scrie.

Apropo, "incredere, inteligenta emotionala, etc", sunt insusiri, calitati, nicidecum "atributii". Atributiile sunt alea pe care la seviciu in fisa postului, de pilda.

"Am incercat pe partea asta de nice boy, ca si cum sa ma bag sub piele ei dar nu a mers."

Well ca sa vezi, ai incercat sa te prefaci ca esti nice boy si nu ti-a cazut la pat in secunda doi? Sigur e o panarama, care nu merita decat golani.

Ideea este de fapt sa nu incerci sa fii nice boy, ci chiar sa fii nice boy si sa nu te astepti la nimic pentru asta. Pentru ca daca esti nice si astepti rasplata, inseamna ca doar te prefaci ca esti nice, a se vedea si cazul tau.

In concluzie, ai tintit prea sus, boss. Cauta-ti pe cineva mai pe la nivelul tau.

| ywar a răspuns:

Atributiile sunt in fisa postului. Putem vorbi despre calitati.

| anonim3248 a răspuns:

Mai bine caută alta.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Un băiat la 28 de ani nu cred că poate stârnii interesul unui femei de 35, din cauza diferenței de vârsta ( evident " vârsta nu conteaza", dar tipa trebuie sa își asume ca ești mai " imatur" de cât ea, dacă ținem cont de faptul ca femeile sunt mai mature cu aia 2 ani, deci cel mai probabil o sa caute un partener cu vârsta apropiata sau mai mare.
Acum dacă te-a refuzat, mai bine o lași moarta.