| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru baieti: Ce parere aveti de fetele cu,, bulane" si forme?
Acele fete care nu sunt slabe bat nici grase, putin mai bine facute in sensul de sexy?
Sunt mai cautate fetele slabe bat care fac sala?

Răspuns Câştigător
| Bogdanel27 a răspuns:

In general femeia trebuie să arate bine, să nu fie grasă dar nici slabă, femeia trebuie să fie "plăcută ochiului" dar asta o spune un bărbat care a cunoscut și-si. O femeie trebuie să aibă forme, multi nu recunosc fiind vorba aici și de femei și de bărbați dar toți ne îndrăgostim să zicem așa la ora vedere de corp apoi incepem să cunoaștem și ne dăm seama dacă e sau nu femeia sau bărbatul potrivit nouă.

14 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Idealul feminin pentru mine, ar fi una asa cam ca Jessica Biel...trage-ti si tu concluziile de aici.

| darrio2007 a răspuns:

Prefer pe cele cu forme, sa aiba ceva pe ele. Daca sunt slabe si ne ciocnim, sună oasele intre ele, ca la bowling, cand dai cu bila.

| RAY a răspuns:

Care băieți? Întreabă pe cei frumoși ce prefera

| Violleta2022 a răspuns:

Adica mai grasute/durdulii, nu? laughing
Barbatii tineri vor fi atrasi de slabute, iar cei batrani de grasute.

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

Unii care au raspuns pe aici, s-ar multumi cu orice, numai sa fie.

| Drimmero a răspuns:

Imi plac femeile in genul asta mai voluptoase de fel, cu solduri late, nici slabe dar nici grase, asta ar fi idealul. Acum gusturile sunt impartite, mie cel putin imi plac.

| Hammurabi a răspuns:

Tu încerci să găsești o generalizare?
Nu există așa ceva.
Fiecăruia îi place... ceea ce-i place. Nu există un tipar.

Poate doar un gen de clasificare în funcție de cât de mulți sunt atrași de un anumit tip.
Dar cine își pierde timpul să facă așa ceva? laughing

| liliana77any a răspuns (pentru Hammurabi):

Am observat un lucru in oras, barbatii mai mauri sunt atrasi de asta, cei mai tineri nu.
Si de aici a venit curiozitatea mea de a afla mai multe.

| anonim_4396 explică (pentru Hammurabi):

Vrea sa faca o statistica. Desi e posibil sa ne placa orice, practic ne plac doar cateva lucruri. Se merge pe principiul 80-20.

Eu de exemplu nu consider "bulanele" un criteriu de a placea pe cineva sau de a nu placea. Conteaza proportionalitatea, compprtamentul, inteligenta

| Eireann a răspuns:

Din punct de vedere antropologic atat barbatii cat si femeile sunt programati genetic sa caute un partener cu care sa produca urmasi sanatosi si cu sanse mari de supravietuire. O femeie cu forme, " bine facuta" cum spui tu, este in general mai fertila decat o femeie foarte slaba (aici e o discutie mult mai lunga dar asta este situatia in linii mari) si cu sanse mai mari sa nasca fara dificultati deosebite. In contrast vine informatia culturala care ne este bagata pe gat de cand suntem mici -chiar subconstinent - femei foarte slabe in reviste, la televizor, pe afise si podiumuri cu mesajul "asta e frumos, asta este sexy, asta este de dorit" ba chiar mai departe pentru femei spune "asa trebuie sa arati ca sa fi fericita, implinita, iubita si sa ai succes profesional". Gusturile difera dar deci unii prefera fetele slabe cel mai probabil o sa fie fericit si cu una cu forme sau vice versa.

| 1997onur a răspuns:

Nu am nicio părere.

| 1997onur a răspuns:

Nu am nicio părere de fetele așa cum ai spus tu si fetele slabe.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Cele nici slabe nici grase si cu forme sunt preferatele mele!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt căutate fetele cu caracter, multe nu au asa ceva degeaba sunt frumoase, e valabil și viceversa
Mie îmi place o fata cu bun simt, cu simțul umorului dezvoltat, dezinvolta, deci e vorba de personalitate și caracter, daca arata și bine e un +