| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru baieti si fete: Ce parere aveti despre prezervative cand este vorba despre placere? Adica am inteles ca nu este o placere intensa asa cum este fara prezervativ. Imi puteti da detalii in legature cu dezavantajele folosirii unui prezervativ?( daca esti fata raspunde doar din punctul unei fete de vedere)

Răspuns Câştigător
| RetardedRacoons a răspuns:

-Lipsa unui contact real cu parteneru, o faci printr-o bucata de "cauciuc". Nu simt caldura aia si nici umezeala, asta indiferent daca esti femeie sau barbat, si nici aceiasi apropriere.
-Ca barbat iti cam fura din si-asa scurtul orgasm, e cam greu cateodata sa ejaculezi cand te strange un inel
-Paranoia "daca s-a rupt" "daca e gaurit"
-Actul de a pune prezervativul deranjeaza naturaletea cu care ar trebui sa se desfasoare actul sexual
Cam astea ar fi unele din dezavantaje, se recomanda sexul oral ca sa scapi de orice griji.

3 răspunsuri:
| athos01 a răspuns:

Nu simti aceeasi placere cu prezervativ, daca vrei sa mai vb da add la mrns_adrian

| Lia09 a răspuns:

Iti cam taie din placere momentul in care trebuie sa pui prezervativul (de aceea e mai bine sa apelezi si la anticonceptionale), dar cu siguranta te protejeaza de o sarcina nedorita.
Pentru mine ca si fata, placerea pot spune ca e aceeasi.
In schimb, pentru baieti cred ca se simte diferenta ceva mai mult. Placerea cu siguranta este mai intensa daca nu folosesc prezervativul, dar in cazul in care fata nu ia anticonceptionale, e mai bine sa stea cu stres?

| Robertty a răspuns:

Asa e nu e placere maxima cu prezervativ fie fata fie baiat e indicat fara da sa fie baiatu destept sa stie cand sa se opreasca!winking