| Ofiintă a întrebat:

Intrebare pentru barbati.
Ce faceti cand cand ati aflat ca partenera va inseala?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Depinde de la caz la caz, de la barbat la barbat, de conceptia si comportamentul fiecaruia in parte. De la "omor" si bataie pana la iertare sau pur si simplu o despartire civilizata, amiabila.

15 răspunsuri:
| Ofiintă explică:

Sau ce vei face? laughing

| darrio2007 a răspuns:

Nu am fost pus in situatia asta, deocamdata. Dar, i-as da papucii.

| MariusDeejay a răspuns:

O parasesc pur si simplu daca o data te-a inselat o face si a doua oara.

| RAY a răspuns:

Eu personal o parasesc,parerea mea omul nu se scumba daca m-a inselat o data va repeta trecutul ei,in trecut am dat a doua sansa dar degeaba,omul e poligam cei drept nu poti cere monogamie e o prostie,parerea mea un barbat simte ca z fost tradat,umilit cand afla asta, uni reactioneaza violent alti isi inceaca amarul in alcool sau sunt indiferenti, da parera mea fete fidele, sincere, serioase nu exista o femeie se compromite cu majoritatea barbatilor de fapt studile arata ca multe femei isi inseala iubitul la ovulatie cand dunt atrase de masculi alfa, toate femeile inseala unele mai mult ca altele

| mihai69 a răspuns:

Depinde. Dacă e „the one and only", cred că îi spun că mi-a părut bine că pentru o vreme am fost împreună, dar nu pot continua o relație în care nu am exclusivitate.
Dacă e o parteneră cu care din capul locului am stabilit că pot fi și astfel de aventuri (de ambele părți, evident!) - desigur, doar mă pot bucura pentru ea că și-a găsit încă un „pretendent".

| T0T a răspuns:

Bătaie, mănâncă bătaie.

| Alex8595 a răspuns (pentru T0T):

Foarte inteligent, ce sa spun...

| Emilian65 a răspuns:

As parasi-o. Si mi-as gasi alta care sa-mi fie fidela.

| Roxin a răspuns:

Buna!

In primul rand vreau sa aflu ''de ce?''. Cale de impacare nu exista. Nu prea accept gogoasa aia cu ''a fost o greseala''. Nu, nu a fost o greseala. Inselatul, ca toate celelalte, este o alegere. Nu te forteaza nimeni sa te duci cu X.
In final, despartirea e inevitabila. Nu pot sta langa o persoana care a facut asta. De ce? Daca as ierta o data, ar repeta. Oricat ar spune ca ''apreciaza enorm ca ai iertat-o si nu o sa mai faca greseala asta niciodata'', sunt doar vorbe. Testat si verificat. happy

O zi bunuta!

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Ma simt cam rau.

| Miihaa a răspuns:

Depinde de fiecare. Am vazut si genul care ar distruge o casa si uni carora putin le pasa

| andrey69 a răspuns:

Este destul de nasol, probabil fac o criza si daca reusesc sa ma despart de ea fara sa o bat, o sa fie norocoasa happy

| nooolimits a răspuns:

Nu fac nimic, o parasesc, nu are rost sa ma complic pentru mine a devenit o curva

| Alex177 a răspuns:

Ai pus o intrebare la care poti primi diferite raspunsuri pentru ca nu toti barbatii sunt la fel.
De fapt e vorba de baieti si barbati si nu ma refer la varsta.

Baietii isi varsa furia mereu in fata femeilor si vor spune " De ce ai facut asta? de ce cu el?, esti o usuratica! etc", plus ca se vor duce si ei la alta sa se "razbune" si nah... dupa depinde de situatie, daca vor mai fi impreuna sau nu.

Un barbat reactioneaza diferit. isi pune intrebarea " de ce?". se gandeste daca e din vina lui sau pur si simplu asta e caracterul ei. Nu vom pune intrebari fara rost, pur si simplu plecam, daca nu e vina noastra( cele mai dese cazuri), iar daca e, o mica discutie nu strica niciodata.dar greu.

Acum poti sa iti dai seama cate dintre persoanele de sex masculin de peste 18 ani sunt cu adevarat barbati.

| JoK3RSIN a răspuns:

Simplu: fiecare a ales drumul in viata. Ea l-a ales cu altcineva, deci nu merita sa traiesti intr-o mizerie.