| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru fete!--- am 15 ani si am avut o prietena care avea tot 15 ani, si tineam o relatiie la distanta. relatia a inceput cind am cunoscuto la o tabara de vara anul acesta. ea mi-a spus ca sunt primul baiat din viata ei. am venit acasa iar, dupa o luna m-am despartit de ea pentru ca nu ne putem vedea si o doream mult sa fie alaturi asa ca am facut-o. cind i-am spus a inceput a plinge si a zis ca nu vrea dar eu nu am dat inapoi. credeti ca ma va uita curind?

4 răspunsuri:
| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Da, te va uita. Ii va lua ceva timp, dar o va face. Relatiile la distanta(la varsta noastra) nu tin, si ai facut foarte bine ca ai rupt relatia acum, decat sa suferiti amandoi mai tarziu. Pentru ca ai fost primul din viata ei(prima ei iubire) isi va aminti mereu cu drag de tine, dar va mai iubi si pe altul. Mai ales ca relatia voastra a fost scurta. Ar fi frumos din partea ta sa ramaneti amici.

| Enma a răspuns:

Sti ca o fata dac chiar simte ceva pentru un baiat si vede ca acel baiat faceva pentru ea poate ca plange dar daca spune ca nu vrea las-o ...nu se pune problema ca daca a plans inseamna ca tine la tine... daca a plans si a zis ca nu vrea s-ar putea chiar sa o fi ranit calumea

| ღSคภ๔яค a răspuns:

Pai intr-adevar o relatie la distanta nu merge.Si totusi mi-e mila de biata fata.Ai lasat-o cu ochi-n soarebig grin.Si da o sa te uite ff repede cred eu.big grin

| Dianafamous a răspuns:

O sa-i fie foate greu.eu zic sa ii spui sa ramaneti prieteni daca vrea big grin
Oricum fi sigur ca te va uitahee hee si eu am uitat multi baieti (in sensul ca nu mai simt nimic pentru ei)
Si daca nu mai comunicati o sa va distantati si sentimentele o sa dispara.
Multa bafta!