| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru fete: Cand ati considerat ca sunteti pregatite pentru a incepe viata sexuala?

Răspuns Câştigător
| RedheadOnTheRun a răspuns:

Cand m-am simtit pregatita din toate punctele de vedere, si aveam destula incredere in partener. M-am documentat, am inteles ce si cum, apoi m-am lasat purtata de sentimente. N-am regretat acel pas.

13 răspunsuri:
| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Cand ai incredere in el, cand il iubesti, cand te iubeste, cand nu te streseaza cu chestia asta adica cand nu conteaza asa mult chestia asta. daca vrea sa astepte e clar ca iubeste si este timpul. Daca trage de tine..nu are rost!

| neutrino a răspuns:

Dupa ce am devenit majora si am considerat ca sunt pe deplin responsabila de faptele mele.

| Doub a răspuns:

Nu "când", ci cu cine.
Cu bărbatul pe care chiar îl voi iubi, şi care îşi va lua angajamentul de a mă avea pentru toată viaţa lui.

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

big grin thumbs up

| Lawliet14 a răspuns (pentru Doub):

Wow! Asa ca fapt divers, cati ani? Vreau doar sa vad pe la ce varsta mai putem intalni astfel de tipuri de gandire. Dupa 20 mai rar, femeile cat de cat dezghetate asa cum ne plac unora sunt cam perfide. Fidelitatea aia e foarte importanta, dar te ia cineva pentru ea?

| Doub a răspuns (pentru Lawliet14):

Aproape 18.raised eyebrows

| Lawliet14 a răspuns (pentru Doub):

Not bad, e foarte romantic. Sa stii ca o femeie "smechera" dar sincera, inmoaie multi barbati.

| Doub a răspuns (pentru Lawliet14):

Ăăăă, mersi.laughing

| Doub a răspuns (pentru Lawliet14):

"Fidelitatea aia e foarte importanta, dar te ia cineva pentru ea?"- Habar nu am.thinking

| Lawliet14 a răspuns (pentru Doub):

laughing

| ijuuuuuuu a răspuns:

Totul a fost de la sine. 18 ani.

| AleisterHN a răspuns:

N-am fost genul de persoană care să premediteze lucrul respectiv, însă nu am fost nici dezinformată. Mi-am început viața sexuală la 17 ani, după cum am spus nimic prestabilit dinainte, însă sincer nu m-am considerat pregătită în momentul acela, poate sună paradoxal dar pe moment mi se păruse o dovadă a fidelității și iubirii mele. Am regretat ceva timp, în tăcere, fiindcă nu eram sigură pe el. Însă până la urmă m-am remediat, iar acum pot spune că nu a fost o alegere greșită având în vedere că sunt încă cu persoana respectivă.

| Supplexa a răspuns:

Pai asa e din instinct, unele cred ca sunt pregatile la 14 altele la 18, asta depinde de persoana.