| anonim_4396 a întrebat:

La ce varsta imi pot incepe viata sexuala? Voi la ce varsta ati facut-o? Intrebare pentru fete.

Răspuns Câştigător
| XxBlueRosexX a răspuns:

Doare foarte foarte putin daca esti relaxata aprape deloc iar sange iti curge doar cateva picaturi sau deloc. Sunt unele fete care au himenul elastic si nu le curge sange, deci stai linistita, pe mine nu m-a durut prima data aprpape delocwinking

Bafta happy

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La 18 ani.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
După 18-20 de ani, viața sexuală cere mare responsabilitate din partea ambilor parteneri!
Pa, pa.

| XxBlueRosexX a răspuns:

Doar cand te simti preagatita cu adevarat si cu un baiat care il iubesti si te iubeste...eu am inceput la 16 ani jumate, pentru mine a fost din dragoste pentru el nu ca nu ma iubea, dar nu imi pare rau pentru ca stiu ca am facut-o din dragoste.

| anonim_4396 explică (pentru XxBlueRosexX):

Mersi pentru raspuns. doare rau? curge mult sange? imi este foarte teama sa fac acest pas

| XxBlueRosexX a răspuns (pentru anonim_4396):

Doare foarte foarte putin daca esti relaxata aprape deloc iar sange iti curge doar cateva picaturi sau deloc. Sunt unele fete care au himenul elastic si nu le curge sange, deci stai linistita, pe mine nu m-a durut prima data aprpape delocwinking

Bafta happy

| neutrino a răspuns:

Iti poti incepe viata sexuala atunci cand te crezi capabil /a de acest lucru dar sa si cu cine, dar in mod normal trebuie sa fii capabil/a sa ai si responsabilitatea faptului facut si a urmarilor ce se pot ivi.

| Fatamuntilor a răspuns:

Abia dupa 17 ani si jumatate, dat si atunci cand ai informatiile necesare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri mi-au fost de mare ajutor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este neaparat nevoie sa fac acel consult la ginecolog dupa inceperea vietii sexuale, de ce trebuie facut?

| LineGuide a răspuns:

Poti oricand. Depinde de momentul in care tu te declari pregatita. Desigur, sunt anumite persoane care ar fi pregatite oricand, dar se pastreaza doar pentru persoana potrivita, ceea ce recomand si eu tuturor.
Mult noroc!

| SerenaSmiley a răspuns:

Eu la 17

| anonim_4396 explică (pentru SerenaSmiley):

doare rau? curge mult sange? imi este foarte teama de acest pas ma poti ajuta cu mai multe informatii?