| laura14 a întrebat:

Intrebare pentru fete. ce preferati baietii cuminti sau cei de tipul "bad boys". si de ce?

21 răspunsuri:
| AnGeL a răspuns:

Sincer cel mai mult imi plac cei mai "bad boys" pentru ca sunt genul meu...cam asa sunt eu si cred ca tuturor feelor le plac acest gen de baieti pentru ca ei doar par a fi rai si rebeli insa... odata ce te apropii de ei o sa le descoperi adevaratul caracter fata de persoanele iubite happy

| laura14 explică (pentru AnGeL):

Cate dreptate poti sa ai. parca am citit ceva scris de minelaughing. mersi>big grin

| Marius94_5839 a răspuns (pentru AnGeL):

Nu o lua in nume de rau, insa nu inteleg cum poti sa apreciezi o persoana, care incearca sa para ceea ce nu este. Din cate spui tu, iti plac "bad boys" deoarece chiar daca par foarte rai, acestia nu sunt asa, deoarece sunt genul tau.

Ei, practic folosesc o masca, pentru a iesi in evidenta, pentru a capata atentie de la persoanle din jurul lor, din cauza faptului ca le este frica sau rusine sa fie ei insisi,(sau pentru ca si-au dat seama deja ca propria lor fata este mult sub anumite standarde, si ca adevaratul lor caracter nu valoreaza 2 lei) astfel te mint la modul frumos, iar tu esti dispusa sa incepi o relatie, adica sa ai incredere intr-un om care te-a mintit din start? De unde sti ca acel "adevarat" caracter care tie iti place, nu este de fapt o alta fata a respectivei persoane, cu ajutorul careia doreste sa profite de tine, cu scopul de a obtine ceea ce doreste? Exact ca politicienii zilelor noastre. Intelegi?

A, da. Tu ai mai spus faptul ca sunt genul tau. Adica si tu esti o astfel de persoana? Eu personal nu imi pot imagina o relatie intre doua astfel de persoane. Intelegi anti-teza?

Eu consider ca cel mai bun raspuns la o astfel de intrebare( ma rog nu sunt fata, dar mi-a atras atentia raspunsul domnisoarei *Angel*) este cel ce este de fapt cel mai natural, fie ca este "bad boy" fie ca este un "baiat cuminte".

In lumea asta, de obicei, cine se aseamana se aduna. Niciodata un baiat ce pretinde a fi "bad boy" nu il vei vedea cu adevaratii "bad boyz" deoarece acesta nu poate tine pasul cu astfel de oameni. Prin termenul de "bad boy" tu ai vrut sa zici smecher. Iar cei smecheri, isi dau seama cu cine, si cum umbla. Si vice versa. Si am spus toate acestea, fara sa ma refer si la starea financiara precum si la aspect fizic.

Mi-ai prins ideea?

| AnGeL a răspuns (pentru laura14):

Ma bucur ca gandim la fellaughing

| AnGeL a răspuns (pentru Marius94_5839):

Deci o luam de la inceputul romanului scris de tinelaughing
1. eu sunt o astfel de persoana si pana acum mi-a mers extrem de bine cu acelasi gen de persoane in preajma pentru ca asa ma simt bine
2. nu cred in,, masca" aceea ca fiind o minciuna pe care eu trebuie sa o inghit
mai degraba cred ca toti avem acea masca atunci cand nu ne dorim ca lumea sa ne cunoasca in realitate
spre exemplu eu in realitate sunt o fata super stresata si cu o familie extrem de complicata si cu probleme imense insa incerc sa scap de toate, devenind o persoana mult mai puternica si cu un puternic caracter
3. sustin in totalitate ideea ta ca ce este natural este de cele mai multe ori si cel mai bine
insa misterul sta in a descoperi pas cu pas persoana de langa tine

happy

| Marius94_5839 a răspuns (pentru AnGeL):

Hmm, nu sunt de acord. Hai sa-ti dau un exemplu. Uite-te la politicienii zilelor noastre. Pe ecranul televizorului, toti sunt niste sfinti, care nu vor decat binele tarii, in detrimentul interesului personal, insa majoritatea de fapt vor lucrul total opus. Ei, sunt exact ca acei "bad boyz" care pretind a fi "rai" si "insensibili" sa zicem asa, cu scopul de a obtine acele lucruri(depinde de fiecare ce, fiecare avem lipsurile noastre) pe care nu le pot obtine cu adevarata lor personalitate. Deci, ei practic stau in fata ta, cu o masca pe fata, deci minte, iar tu il apreciezi pentru acest fapt. Aici gasim o lipsa de bun simt, onoare si incredere de sine, lucruri ce pot aduce numai pierderi. Nu crezi ca in loc sa isi faca o masca pentru propria personaitate, mai bine sa incerce sa isi imbunatateasca propria personalitate, astfel sa nu mai fie nevoiti sa minta in legatura cu propria lor persoana? Intelegi?

Hai sa-ti mai dau inca un exemplu. Ai spus ca si tu esti o astfel de persoana. Sa ne imaginam ca ne intalnim pe strada, iar mie imi place mult mult de tine pentru ca aparent din cauza mastii tale pari o fata prietenoasa, vesela, si iubitoare.( Sa zicem ca eu ador fetele frumoase, prietenoase si iubitoare). Sa zicem ca si tie iti place de mine,(asa cum sunt) si uite asa ne imprietenim si etc.

Eu, cand te-am intalnit, m-am indrogostit de fata pe care am vazut-o, adica in cazul tau o fata frumoasa, vesela si iubitoare. In aparenta totul a parut perfect, insa in esenta, esti o fata foarte stresata, cu o gramada de probleme care de fapt isi mascheaza adevarata fata.

Dupa ce stam un timp impreuna, eu decid sa te parasesc, deoarece eu nu am vrut acea fata stresata si plina de probleme cu o familie complicata, ci am vrut o fata vesela, prietenoasa si iubitoare. Intelegi? de aceea multi se tot despart in vremurile noastre. Aceasta atitudine, este de fapt un produs al societatii in care traim, o societate din care lipsesc tot mai multe valori morale si principii, iar principile si valorile morale sunt cele ce fac diferenta. De aceea vezi tot mai multe fetite de 14 -15-16 ani, peste tot care spun: " Vai m-a parasit prietenul, nu se mai poarta asa frumos cu mine de ceva timp! VAI VAI crying crying crying Ma sinucid crying(( " pentru ca aceste fetite de fapt platesc pentru simplul fapt ca nu au fost in stare sa vada adevarata fata a partenerului lor, si cand au vazut-o reactia a fost:" Vai m-a parasit prietenul, nu se mai poarta asa frumos cu mine de ceva timp! VAI VAI crying crying crying Ma sinucid crying(( ".

| AnGeL a răspuns (pentru Marius94_5839):

Nu stiu... poate ai dreptate insa nu o sa plang niciodata pentru ca un baiat isi schimba decizia de a ma placea in continuarewinking
si fa-mi o favoare nu mai scrie atat de mult pentru ca mi-e destul de greu sa urmaresclaughing

| Marius94_5839 a răspuns (pentru AnGeL):

Cati ani ai?

| AnGeL a răspuns (pentru Marius94_5839):

15 u?

| Marius94_5839 a răspuns (pentru AnGeL):

Multi inainte! big grin Esti inca mica. Mai ai timp sa vezi cum e viata asta. Oricum eu iti doresc sa nu plangi niciodata pentru un baiat care isi va schimba decizia, insa daca vei face asta, si vei cere ajutorul pe TPU, eu o sa fiu primul care voi rade tongue (glumesc)

18 ani am, eu.

| AnGeL a răspuns (pentru Marius94_5839):

laughing ok promit sa cer sfaturi cu toate ca nu o sa ajung niciodata sa plang

| laura14 explică (pentru AnGeL):

Si eu am 15happy

| AnGeL a răspuns (pentru laura14):

Multi inainte :d

| NewSummer2013 a răspuns:

Nici cuminti, nici "bad boys", ci sa stie sa iubeasca (cu adevarat in toate sensurile) Sa fie doar al meu iar in clipele petrecute cu el, sa ma simt in delirlove struck Si este suficient, magiclove struck

| agoodvampire a răspuns:

Mie nu prea imi plac niciuna dintre categorii. Mie imi plac cei dintre cuminti si bad boys. Sa fie romantici, sa iubeasca cu toate puterile chiar daca sunt riscuri sa fie raniti, sa traiasca viata la maxim si cand zic asta nu ma refer prin cluburi, discoteci, droguri, dans, fete goale, bautura si altele ..NU. Vreau sa zic sa fie imprevizibili ....de exemplu sa fiu in parc cu el si sa inceapa sa ploua, normal toata lumea ar fugi acasa dar eu as sta in ploaie si l-as saruta love struck O intalnire cu el nu as vrea sa fie la un film, as vrea undeva pe iarba, unde suntem singuri, nu la mall, nu la film, nu la restaurant, nu in discoteca. Sa fie melancolic, sa fie amuzant adica nu sa faca misto de alte persoane doar sa rad eu, sa se poarte putin copilareste, sa nu fie serios doar cand trebuie si sa aiba curajul sa zica tuturor ca are O PRIETENA, O IUBESTE SI O RESPECTA.

| PhantomaEsteFericita a răspuns:

Parca imi plac mai mult degenul ''bad boys''. Deoarece chiar daca par smecheri si rai, daca ajungi sa ii cunosti si sa petreci timpul cu ei observi ca are niste calitati specialehappy. Si... Fiind numiti ''bad boys'' inseamna ca sunt tupeisti. Si daca sunt tupeisti inseamna ca te pot apara fara ca altcineva sa sara dupa cu gura. Ca daca sare cu gura, o incurca de la asa-zisul ''bad boy''.
Sau poate nu este niciuna dintre acestea... Pur si simplu ma atrag cei ''bad boys'' :d.

| Coconutz a răspuns:

Haideti fetelor cu ipocrizia! Stim ca se poate.Cum mie imi place foarte mult sa imi exprim umila mea parere, voi comenta asupra faptului ca toate sunteti pilaf la mintit.
Voua va plac baietii rai. Si cand zic rai ma refer la idioti.Nu trebuie sa fie cel mai breaz, cat timp are bani si de multe ori un corp atragator si o latura mai aspra (rautacios) el va fi tot timpul pe primul loc in topul vostru.
Acum nu sariti si dati cu parul.
E absolut normal.Este in gena voastra sa va asigurat spatele deoarece sunteti mai vulnerabile din punct de vedere fizici.Este latura voastra animalica care va guverneaza decizia.
De aceea baietii "rai" sau cei cu o stare financiala mai bun sunt primii la care sariti.
Recunosc mai sunt si fete care zic ca lau gasit pe fat frumos, si probabil se multumesc cu o relatie in care sunteti egali, si asta e ok.Ba chiar bravo voua.Dar daca in momentul in care lati fi intalnit pe "ales" ar fi aparut unu care are una din caracteristicile de mai sus nu bagati mana in foc aiurea si spuneti ca tot pe "puiutzu" vostru lati fi ales.
Ma rog.Ma lungesc aiurea cu vorba.Ar fi mult mai frumos daca nu ati mai fi asa ipocrite si ati recunoaste ca da domne, ala cu brandu mai mare, echipamentul mai generos si cascavalu mai mare e ala mai breaz. Daca nu ar fi fost asa nu am fi avansat ca specie.Nu trebuie sa va scuzati nimanui.

| msweety a răspuns:

''Bad boys'', langa ei te simti protejata, au o latura sensibila pe care nu o arata tuturor, parerea mea

| serenaS a răspuns:

Haha,bad boys in bed but gentelmen outside my bedroomwinking

| PuffRoz a răspuns:

Aparentele insala de cele mai multe ori...mata(motanul) bland(a) zgatie rau...winkingbig grin

| sandraababyy a răspuns:

Sti cum e. '' nici prea prea, nici foarte foarte''. Dar bad boyslaughing. Ca ei par rai cand sunt in gasca lor. Cu iubita sunt sensibiliwinking