| VampireBlood a întrebat:

Întrebare pentru fete:Cum daţi de înţeles unui băiat că-l placeţi?
Întrebare pentru băieţi:Cum daţi de înţeles unei fete c-o placeţi?
Fără glume proaste, vă rog.

Răspuns Câştigător
| Adryan17 a răspuns:

O privesc mult, ma bag in seama cu ea, glumesc cu ea, incerc sa o ajut cat pot, o scot in oras, la o plimbare, ii marturisesc ceea ce am pe suflet. Ma accepta sunt fericit, nu ma accepta, gasesc alta happy

5 răspunsuri:
| Cypronge a răspuns:

Eu sunt o fire mai sincera si directa, in general prefer sa ii spun persoanei in cauza ca sunt artas de ea. De obicei cand simt o atractie pentru cineva o invit la o cafea, daca accepta invitatia atuncea treaba e pe jumatate gata, pentru ca isi cam da singura seama ca nu am invitato la o cafea ca sa discutam de starea vremii.

| iiSceneXX a răspuns:

Buna.
Sunt fata, si atunci cand doresc sa ii spun unui baiat ca simt ceva pentru el, incerc sa discut cu el mai multe chestii, sa se simta bine in compania mea, si apoi ii spun ca mie imi place de el. Nu foarte direct, dar nici asa incat sa nu inteleaga. Cea mai buna metoda e cea directa, fara sa te complici cu altii sau cu alte faze.

| Danysan a răspuns (pentru iiSceneXX):

Hmmm asa de directa nu prea e oki -Ce te faci daca o ia la fuga?

| Danysan a răspuns:

1-O caut mai mereu la tel.
2-O scot in Oras.
3-Incerc sa o fac sa intelega ca vreau ceva serios.
4-Glumesc cu ea.
5-Ma interesez daca are probleme si incerc sa o ajut.

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Scurt si la obiect, buna sa stii ca imi place de tine, lasa-mi o saptamana la dispozitie sa-ti arat ca merit sa fiu amicul tau