| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru fete mai mult: Vreau niste sfaturi pentru a mentine o relatie cat mai lunga. Sunt cu o fata de cateva saptamani, ea e mai simpla putin, nu e nici fitoasa nici timida, e pe la mijloc, ma inteleg bine cu ea, doar ca ea mi-a zis de la inceput ca nu e pentru relafii lugin si nu se indragosteste repede. Ok... Cred eu ca ea inca mai mai urmareste sa vadaca ce e de capul meu si daca se merita sa ramana cu mine, eu nu am intentii de a profita de ea in nici un fel, tin mult la ea, este fata genul de fata care o caut eu, nu exact dar foarte aproape si nu as vrea sa o pierd, de aceea va cer niste sfaturi pentru a intretine relatia cat mai bine.
As vrea mai mult fetele sa raspunda sa zica ceea ce e in mintea lor si ce isi doresc ele.
Multumesc anticipat, fau funda si vot!

Răspuns Câştigător
| Analytical a răspuns:

Genul acesta de fete care nu sar din prima pe tine, sunt cele care merita apreciate si respectate pentru ca greu se gasesc si sunt din ce in ce mai rare. Uite, eu iti spun sa stai calm, las-o, ea stie care-i partea ei si intelege acolo unde trebuie sa ofere mai mult. Nu prin comportamentul tau abundent, prin gesturi etc o impresionezi. Da, si prin astea, dar nu atunci cand existi doar pentru ea. Fii simplu, tot tu, acelasi tu de obicei. Sa se indragosteasca de tine ca persoana, nu de tine ca un animator a ceva. Fii natural, asta o va face sa te iubeasca si crede-ma, atunci cand ai atras-o, greu isi va mai reveni. Asa e, cand te indragostesti repede, tot asa iti si trece, dar, cand te indragostesti greu, va trece si mai greu. Daca a acceptat sa fie cu tine in saptamanile astea, cu siguranta are ceva pentru tine, cat de putin. Doar ii ia mai mult, vrea sa fi testat sa vada ca o valorifici si ca o meriti. Stii tu "printul din basme", toate visam la un asemenea "print", desi stim ca nu exista. Ar fi prea perfect. Mentine-ti pozitia, nu fi superficial, si ai sa vezi ca o sa fie bine. Mai repede nu-ti dori s-o ai, pentru ca este genul de fata mai dificila, dar atunci cand o vei avea, va fi doar a ta si pentru mult timp. Consoleaza-te cu asta. (si bineinteles, mici atentii, o floare, surprize micute, semnificative) nu te ingramadi la cele mari, ca o sperii. big grin

4 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Ok,de cite ori vrea sa-ti spuna ca relatia e pe drojdie o iei cu alta vorba, ii spui ca la stiri au anuntat cod galben de ploi pentru toata tara sau te miri de ce inorat sau ce caldura poate sa fie, te faci si tu ca nu intelegi si mergi inainte.

| Azµre a răspuns:

Simplu moșule trebuie să fii sincer cu ea să ai încredere în ea, să-i arăți după o perioadă să zicem de o lună, două după ce vă cunoașteți mai bine, să-i arăți că ții la ea și că o iubești. Trebuie să o susții în ceea ce face și cum face chiar dacă la început nu știe anumite lucruri, le învață pe parcurs. Să nu o înnebunești cu gelozia sau cu posesivitate. Lasă-i suficient spațiu pentru a se desfășura, nu o sufoca. Eu zic ca o să vă înțelegeți. Și încă ceva o fată dacă te place nu are intenții cum spui tu să vadă ce este de capul tău. Când te-a acceptat ca prieten, trebuia să știe ce a luat. Așa că dacă ea încă te testează, eu cred că e contrariul lucrurilor pe care le-ai descris tu. Acum vezi cum evoluează dar de obicei după ce trece o lună, două, apele ar trebui să se mai liniștească și atunci poți să-i spui tot ce ai pe suflet.

| denisa123456 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic! tu trebuie sa vorbesti cu ea serios, poate ea zice ca nu e de relatii lungi ca para mai smechera nu stiu sa nu iti bati joc de ea sa iti dai mai mult silinta sa te faca sa o iubesti...Dar inca odata iti zic trebuie sa vorbiti serios sa ii spui ce ai pe suflet k daca nu comunicati nu puteti avea o relatie de durata cel mai mult intr'o rel. conteaza mult comunicare ca daca nu este comunicare numai ar exista nici o relatie de durata.succes

| denisa123456 a răspuns:

Asa am zis si eu cand am inceput diferite relatii ca nu ma indragostesc sau nu sunt de o relatie lunga etc.noi fetele asa zicem sa ambitionam baietii sa ne faca in asa fel ca sa ii iubim sa faca orice pentru noi...