| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru fete: Sunt la inceputul unei relatii cu o fata sa zicem putin timida dar nu e nici retrasa, e ok, imi este simatica, ma inteleg bine cu ea, dar ea a aspus ca e cam nehotarata in general (e prima ei relatie zice ea), am fost la "prima intalnire" prin parc si oras de neam plimbat, in drum sprea casa ei (am conduso acasa) i-am zis ca imi este simpatica (asta e si adevarul) si am intrebat-o dupa cateva min cand ne mai vedem, ea a zis ca in fiecare duminica (santem liberi atunci amnadoi, ea invata dupamiaza iar eu dimineata), in mintea mea as fi vrut mai des dar am zis sa nu fortez lucrurile, dupa ce mi-a zis sa ne vedem in fiecare duminica am intrebat-o daca asa vrea ea sub forma daca nu vrea in alta zi/si sanbata si duminica, am pus intrebarea cu un ton care lasa de inteles ce am zis maiinainte, si ea o zi "dc nu?" asta ar insemna ca ar vrea sa continuam... ok bine pana aici, eu acum cer de la fete niste sfaturi pentru inceputul relatiei, principii, reguli etc. Fata asta imi este draga, nu este nici retrasa nici prea de gasca ca alea cad in genul fetelor usuratice, deci este foarte foarte ok pentru mine si chiar as vrea sa continuii relatia cu ea si sa fie lunga desigur... de acea cer aceste sfaturi, ca sa nu o pierd dintr-o prostie.
Dau funda la raspunsuri serioase si voturi la toti! big grin

Răspuns Câştigător
| Alexa98mirela a răspuns:

Poate ii poti spune un secret de al tau si asa va sti ca ai mare incredere in ea si ca o iubesti dupa ia-o in brate multumestei ca nu o sa zica nimanui si sarut-o sau daca e mai timida si nu vrea pupo usor si elegant pe obraz big grin

6 răspunsuri:
| AproapeDeInimaTa a răspuns:

Ideea cu poezia mi se pare foarte romantica :X:X:X
incearca si ne spui ce a iesit
bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Treaba voastra.

Răspuns utilizator avertizat
| culmea a răspuns:

Ok.

| Alexandra22082000 a răspuns:

Poate intr-o sambata o poti duce in parc (dar mai pe seara) si cand o conduci acasa, pe drum cand este in culmea fericirii spune-i exact ce simti pentru ea printr-o poezie sau un cantec(daca ai ureche muzicala ) si dupa aceea ia-o in bare si sarut-o. Sper ca ti-am fost de ajutor! fundita?

| dracDeghizat a răspuns:

Cand va mai intalniti complimenteaz-o, spune-i ca e frumoasa, ca ii sta bine cu hainele pe care le poarta, etc. si apoi spune-i ce simti pentru ea. Daca ea e mai timida fa tu primul pas. Daca ai curaj poti sa o si saruti.Dar inainte sa o saruti sa faci ce am spus prima oara.
Bafta.happy