| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru fete tongue
Ce parere aveti despre pozitia "doggy style"? Mie mi se pare ca e ft urita...prietenul meu a vrut sa facem dragoste in acesta pozitie, dar eu l-am refuzat...sad

15 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Cred că este poziţia mea preferată. Ar trebui să o încerci, e foarte plăcut.

| mona a răspuns:

Pai e cam urata pozitia dar,, intra,, mai bine si e preferata multor baieti

| Roo a răspuns:

Eu, una, ador pozitia asta, pentru ca placerea se intensifica, penetrarea este mai adanca iar stimularea punctului G de catre penis este evidenta. e in topul pozitiilor mele preferate :d

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da de ce e asa urata? Nu stii ce pierzi. Probabil esti plictisitoare tare in pat.

| ღNuTzAღ a răspuns (pentru suntserios):

Daca nu stii cum sunt si nici nu ma cunosti, te-as sfatui sa nu-ti faci concluzii negindite.Multumesc

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

De acord cu tine. E doar o pozitie. Nu cataloghezi in functie de asta ce e dragoste si ce e sex. Dar oamenii cu idei preconcepute ca cei de pe aici nu au cum sa inteleaga asta.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Foarte adevarat.

Dar daca e sa disecam diferentele intre a face sex si a face dragoste :
"A face dragoste" ar trebuie sa fie mult mai complex din punct de vedere al pozitiilor si al fanteziilor pentru ca il faci cu o persoana pe care vrei sa o satisfaci, care vrea sa te satisfaca si in care ai incredere.

"A face sex" ar trebui sa fie scurt si la obiect, ca la urma urmei e o afacere. Fiecare sa isi atinga scopul si gata, nu conteaza cum.

| 69X69x69 a răspuns (pentru suntserios):

Nu sti ce pierzi straight face

suntserios
| suntserios a răspuns:

Voi sunteti toti cu capul pe aici.
Ba ca e vulgara, ba ca e doar carnala bla bla bla.

Sunteti asa de sfiosi nu mai faceti sex fratilor. Vreti dragoste platonica faceti nu mai faceti sex deloc sau faceti sex doar pentru reproducere.

Dragostea nu se demonstreaza prin sex.

Sexul care nu are drept scop reproducerea este o DOAR placere carnala care ti o ofera persoana care te iubeste si pe care o iubesti in marea majoritate a cazurilor.

Ca faci sex cu cineva pe care iubesti sau pe cineva pe care il platesti tot sex este.

| Elvina a răspuns:

Daca nu vrei, nu o faci. Bafta!

| DyNo a răspuns:

Unul dintre cele mai curate sentimente ale omului este dragostea. Relatiile sexuale ar trebui sa vina in urma sentimentului puternic de dragoste, nu intotdeauna este asa din pacate, prostituatele care le gasesti mai nou pe toate drumurile spun asta. Stii cum este, nu? Cand nu poti cucerii un suflet cumperi un truc.
Nu sunt fata si totusi imi dau cu parerea cu privire la aceasta pozitie. Daca nu iti place, nu trebuie sa o faci si sunt sigur ca prietenul tau va intelege, este un pic cam vulgara, si este specifica relatiilor carnale. Este un lucru bun totusi ca el a vrut sa incerce pozitii noi cu tine, deoarece a fost foarte satisfacut si a vrut sa te rasplateasca in aceeasi masura.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din punctul meu de vedere, NIMIC din ce are loc în patul a doi oameni maturi care se iubesc nu e scârbos, pervers sau degradant.
Când iubeşti, a-ţi satisface partenerul în cele mai diverse moduri, oferind şi primind la rândul tău plăcere, dăruindu-vă totalmente unul altuia, devine o prioritate în intimitatea sexuală.
Aşadar, ''doggy style'' (făcând abstracţie de denumirea foarte...sugestivă a poziţiei, care într-adevăr ii conferă o conotaţie peiorativă) e perfect în regulă, îndeosebi dacă iubitul meu asta şi-ar dori. Pentru că îl iubesc şi mă iubeşte, nu m-aş simţi nicidecum,, înjosită'' făcând-o.
Însă oricum...nu ar trebui să te simţi constrânsă să faci nimic din ceea ce ţi-ar crea disconfort sau neplăcere în dormitor. Nu putem decât să sperăm că iubitul tău te va înţelege.
Îţi sugerez totuşi cu sinceritate o reconsiderare a perspectivei în această privinţă.

| AnnonymusIsNotAvailable a răspuns:

Pai mie sincer mi se pare vulgara. Dar daca aveti o relatie deschisa, fara rusine si chestii din astea e ok. In orice caz, cand o faci in pozitia aia, nu se mai numeste dragoste ci sex. laughing

| Possible a răspuns:

E minunata pozitia.Simti placerea pana-n maduva oaselor.Nici mi-e nu-mi placea la inceput, anume cum arata pozitia, dar...mi-a fost suficient 2-3 mine ca sa inteleg ca e una dintre cele ma tari pozitii.

| dianapop82 a răspuns:

Hey! Poti incerca o data si daca nu iti place nu o mai faci:) si, cel mai bine ii propui tu o pozitie noua... uite aici cateva din care sa alegi: http://relatii.ele.ro/......11291.html sau aici: http://relatii.ele.ro/......11141.html
Multa bafta!:)