| lovenrt a întrebat:

Buna imi place de un baiat de la mine din sch vorbin mult pe mess si la tel
cate nu vorbim el are clasa langa a mea dar in pauze nu ne zicem nici 'buna' il plac mult ce sa fac?

10 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Baga-te in seama! si incet, incet arata-i ca tu chiar il placi!happy

| Skylerx a răspuns:

Il poti baga in seama spunendu-i ''buna'' chatterbox sigur te va baga in seama si el si poate va faceti o intalnire la un restaurant cu muzica de vioara whistling

| Nu conteaza a răspuns:

Incerca sa intri "accidental" in el smug si dupa zici "scuze scuze nu te-am vazut puppy dog eyes" si incepeti sa vorbiti chatterbox sau pur si simplu ii zici un buna cand vezi ca se uita spre tine big grin

| bluesky a răspuns:

Pai saluta-l tu prima si sigur te va salauta si el, daca nu, ii spui:hey, nici nu ma saluti? el isi va cere scuze daca e simtit si va zice ca era distrat, si tu il intrebi de ce si uite asa mai vorbiti. Ii poti cere o carte ca "ai uitat-o acasa" sau o parere despre ceva. Succes!

| patty32 a răspuns:

Ii ceri id`ulbig grinsmug

| QS_8971 a răspuns:

Invita-l la un chef si de acolo te descurci tu...hee hee

| marius5600 a răspuns:

Ar trebui sa iei initiativa incearca sa vorbesti cu el. Oricum e ceva care nu e in regula (poate e timid).

| BuBuRuZa_5540 a răspuns:

Pfff.nu stiu ce as putea sa iti zic. el te place pe tine? ca daca te place si e timid fa-te tu inteleasa in sensul ca:"du-te vorbeste cu el"da-i de inteles ca il placi...fi tu cea indrazneatawinking te pup bafta:->

| cony_4682 a răspuns:

Ar trebuii sa. ti faci putin curaj si sa. l bagi tu in seama daca el este mai orgolios si asteapta sa. l bagi tu in seama... Incearca altceva nu ai ce facehappy Spune-i doar un simplu buna si dupa filtreaza putin cate putin cu el in pauze.:*

| mona duca a răspuns:

Incepi si tu sa vorbesti si tu cu el ii zici buna ce faci si alte lucruri sa te uiti in ochii lui si daca dupa privire iti dai seama daca te place si el pe tine si mai tarziu ii spui ca ti foarte mult la el.