| anonim_4396 a întrebat:

Întrebări atât pentru fete cât şi pentru băieţi: din experienţa voastră, ce spuneţi, cel care părăseşte mereu se întoarce? Fostul sau fosta vin înapoi mereu?

17 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pici de prost daca revii intr-o relatie. Supa reincalzita nu are niciodata acelasi gust.

| RAY a răspuns:

Da,exista o sansa desigur, daca va exista un interes

| Andreeush a răspuns:

E greșit să crezi așa ceva.
Desigur că sunt cazuri în care două persoane se împacă dar asta nu înseamnă că poți să afirmi că cel ce părăsește se va întoarce mereu.

| Goete a răspuns:

Nu. Altfel am fi mereu cu prima dragoste

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu. Un om rational si normal nu se mai "intoarce" niciodata.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Daca ai oprit relatia, inseamna ca era ceva negativ, stresant, apăsător, care iti lua din energie si fericire.
Or relatia trebuie sa fie cel mai pozitiv lucru, divin, îmbătător, care-ti dă viață si fericire desăvârșită

Daca nu a reusit din prima, nu va reusi niciodata, "relatia" aia fiind sortita esecului, un fiasco si o utopie.

| Emma30555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu știu un tip care a părăsit-o pe iubita lui pentru alta femeie de care se îndrăgostise, apoi a regretat s-a întors la fosta iubita și s au căsătorit au făcut copii

| anonim_4396 explică (pentru Emma30555):

Asta nu demonstreaza nimic. Sunt mii si mii de cupluri casatorite care nu chiar se iubesc. La un moment dat relatia va deveni din nou disfunctionala.

| BuBBlesykeSs a răspuns:

Daaa am pățit o de fiecare dată... sa ma caute după un anumit timp dar deja era prea târziu pentru el ca deja nu mai sunt/eram interesată

| Nshbsjwjihcwu a răspuns (pentru BuBBlesykeSs):

Şi după cât timp s-a întors? Aşa în mare, estimativ

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru Nshbsjwjihcwu):

2-3ani laughing)

| Andra9pk a răspuns:

Nu.
Depinde ce s-a intamplat intre ei...de ce s-au despartit.
Eu personal sunt genul care nu se intoarce laughing pe principiul ' daca n-a mers prima data, a doua oara de ce ar merge?' Nu prea cred in schimbarea in bine a unei persoane care ti-a gresit.
Daar, sunt cazuri in care fostii merita o a doua sansa. Dar rar! laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Kanajambe69 a răspuns:

Haolo. Da de ce sa se intoarce daca a plecat mo? Da ia gandeste unpic daca am trai tot in 1997 crezi ca mai avansam? Crezi ca mai era TPU? Iti zi eu: nu
Daia fostul/fosta trebuie sa ramane in trecut b

| Eteda a răspuns:

Sunt situatii si situatii. Cel care paraseste doar la nervi sau la o decizie de moment... cand le vine mintea la cap se intorc. Asta nu inseamna ca trebuie sa astepti dupa ei. Dar daca iubesti aceea persoana o mai primesti inapoi... dar ai grija, astfel de persoane tot pleac si se intorc. In cazul meu pun punct in momentul in care simt ca nu mai am ce sa dau, cand am epuizat toata bunavointa si iubirea s-au dus. Atunci clar nu ma mai intorc

| Nshbsjwjihcwu a răspuns:

Eu personal consider că da cei ce sunt sortiţi se ceartă mereu dar se împacă