| UsersBoss a întrebat:

Intrebari pentru fete:
1. Ai putea fi prietena cu un baiat care ti-a marturisit sentimentele pentru tine si pe care l-ai refuzat, stiind ca e atras sexual de tine?
2. Ce parere ai avea despre acest baiat, cum ar fi el in ochii tai stiind ca el te place?

Intrebare pentru baieti:
Ai putea fi prieten cu o fata pe care o placi mult dar ea te-a refuzat?

Răspuns Câştigător
| lilith16 a răspuns:

Sunt paranoica si am fost in situaţii in care un anumit băiat din cercul meu de prieteni ma plăcea si imi arata asta dar am intrat in panica, nu e baiat rau, nu arata deloc rau si nici nu are o personalitate naspa dar nu vreau o relatie si cand am observat asta m-am îndepărtat de el si el de mine si aveam impresia ca are ceva cu mine dar aparent acum suntem ok cred ideea e asa, eu una pot sa fiu prietena cu cineva cand stiu ca ma place dar nu o sa simt ca e la fel. Adica o sa tin distanta daca stiu ca nu e reciproc. Sau ma panichez si stric tot dar mai bine astepti răspunsurile fetelor normale(((((:

| UsersBoss explică (pentru lilith16):

Cât de ușor îți dai seama ca un baiat te place? Cat de "subtili suntem" de fapt? laughing
Cum îi dai de inteles acelui baiat că nu reprezintă un interes pentru tine?
Intrebare BONUS: Are șanse un băiat să te cucerească dacă nu ai simțit nimic pentru el până acum?
(Știu, prea multe întrebări dar sunt băiat și nu am de unde să ghicesc ce gândiți voi laughing )

| lilith16 a răspuns (pentru UsersBoss):

La prima e vorba de comportament, se comporta diferit cu mine, ii pasa de mine sau încerca sa imi faca pe plac desi nu ii ceream asta
eu i-am dat de inteles prin faptul ca nu i-am răspuns la zambetele alea care apareau mereu cand ma uitam la el sau cand incerca sa ma ajute il refuzam drăguţ si altele si la flirt si etc
si daca stai sa te gandesti logic ca are sanse daca e genul meu, poate nu i-am oferit atentia necesara si o ofer fara sa vreau si vad ca imi place cum e da, are

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca sunt atras sexual de o fata si simt ceva emotional da as putea fi dar amici atat, sa ne vorbim asa ca amici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.
Dacã ma refuza, o data, nu/i mai dau o a doua sansa.

| UsersBoss explică (pentru anonim_4396):

M-am referit să fiți doar amici. Te-ai simți stânjenit știind că ea știe ce sentimente ai și că te-a refuzat?

| anonim_4396 a răspuns (pentru UsersBoss):

Nu am amicitii cu fete care nu sunt interesate de mine. De ce sa continui? Asa doar pun sentimente degeaba, as fi masochist.

Ar fi stânjenitor, dar m-as concentra pe altele imediat, m-ar ajuta sa stiu ca nu ma place.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as putea fi.Nu știu dacă lui i-ar conveni

| Vikaa a răspuns:

1.Direct pass, astia care vor sa ma reguleze la plimbare cu ei, nici macar prietenie nu leg cu ei.

2.Hmm,daca ma place si imi spune sentimentele lui as fi mai deschisa, adica sa ii cer sa iesim sa ne plimbam mai des prin oras, iar la un moment dat sa-i spun sentimentele mele pentru el.