| Silvia93 a întrebat:

Invit un tip la mine in cateva zile, comandam pizza si bem ceva.
Ce jocuri as putea juca cu el sa petrecem timp dragut impreuna? Sa il fac sa vina si a doua oara?
Cum vedeti voi baietii o seara frumoasa cu o fata? (nu vb de sex inca )

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Vezi daca gasesti ceva care sa mearga aici:
http://www.theromantic.com/stories/games/main.htm
http://www.romanticideas.com/romantic_games.html

27 răspunsuri:
| dydy22 a răspuns:

Adevar sau provocare sunt multe jocuri care le puteti juca

| RAY a răspuns:

Te pot intreba cateva chesti?
de ce il inviti la tine? de ce vrei sa vina la tine a doua oara? de ce eviti subiectul sex? ce vrei de fapt?

| Silvia93 explică (pentru RAY):

Am eu o problema cu iesitul pe afara iar in cafenea / baruri nu imi place sa ma intalnesc. Iar
Vreau ceva serios cu el si el cu mine.
Sex din prima e prea de tot acum, ne stim de 1 saptamana cam asa.
Prietenie.

| RAY a răspuns (pentru Silvia93):

Ce legatura are a vrea sa vrei ceva serios cu a fi serios? toata lumea spune ca e sincera, serioasa si ca e usa de biserica, mai ales de o saptamana sa fim rationali, ce varste aveti?

| corbulalbrosu a răspuns:

Doar pentru niste discutii anoste nu cred ca m-ai prinde si a doua oara.Consider ca m-as distra mult mai placut si intens cu gasca la un bar/disco decat sa-mi petrec/pierd timpul chiar si pentru o seara plicticoasa in doi. In cazul in care se schimba motivul intalnirii poti fi convinsa ca va veni sigur chiar de mai multe ori decat ti-ai imagina.

| Silvia93 explică (pentru corbulalbrosu):

Chiar el a propus undeva unde sa fie ok pentru amandoi, nu suntem ok cu cafenelele / discoteci iar aici vorbesc de mine si de el nu de ieseala cu prietenii, acolo ma descurcam singura.

| SkyPilot a răspuns:

Sincer si fara suparare... daca nu se intampla nimic, nimic, greu m-ai mai prinde si a doua oara happy

| SkyPilot a răspuns (pentru SkyPilot):

De ce crezi ca vine, ca sa manance o pizza la tine?
Incearca sa gasesti un film de actiune dar care sa aiba si cateva momente romantice mai pe gustul tau. Si in acele momente te poti apropia un pic de el happy
Incearca un truth or dare, dar macar cateva saruturi si poate o mana pe pieptul lui pe sub tricou tot ar trebui sa ii oferi.

| Silvia93 explică (pentru SkyPilot):

Sa zic cateva joculete `erotice` mai merge dar nu din prima jocuri mai intense sau chiar sex happy
Va ganditi numai la sex, chiar nu exista putina prietenie intre o fata si un baiat? pe langa iubire?
Doamnee.

| RAY a răspuns (pentru Silvia93):

Silvia barbatul care spune ca nu sta cu o fata pentru sex ori e impotent, homosexual, ori asexual, un barbat normal va sta cu o fata pentru sex, nu inteleg de ce te miri asa e logic ca barbati cu fetele pentru sex pe bune pentru altceva de ce ar sta?

| Silvia93 explică (pentru RAY):

22-25 ani.
Daca tu crezi ca barbatii stau numai pentru sex cu o fata e clar ca ai probleme la cap, no offence.
Sunt barbati care pot avea relatii serioase plecate din prietenie apoi logic ca mai incolo in relatie inseamna sex dar nu NUMAI sex.
Totusi eu am pus o intrebare inocenta, vad peste tot numai sex. apai acum inteleg de ce multi nu au relatii stabile si serioase.

| SkyPilot a răspuns (pentru Silvia93):

Daca pe tine te invita un baiat la el, tu la ce te astepti? Mie de ce nu imi dai voie sa am aceleasi asteptari? happy
Prietenia porneste de la niste preocupari comune, mai greu sa o dezvolti printr-o astfel de invitatie. Sa stii ca in ce ma priveste, chiar toate relatiile mele serioase au evoluat dintr-o prietenie, iubirea a venit dupa prietenie.

| Silvia93 explică (pentru SkyPilot):

Intotdeauna iubirea vine dupa prietenie, prietenia se leaga facand lucruri impreuna..creeand amintiri si tot felul. Pentru inceput,ca sa ma simt eu comfortabila, as fi vrut sa vina la mine sa mancam / bem ceva / jucam / radem glumim / povestim / ne cunoastem mai bine + imi cunoaste familia etc.
Iar de acolo continuam altfel, iesiri, plimbari, distractii etc happy

| SkyPilot a răspuns (pentru Silvia93):

Incepeti cu iesiri, plimbari, distractii. Pentru mine, cand se pune problema de cunoscut prematur familia suna un clopotel - sau mai exact o ditamai alarma, ca la vasele de razboi din filme. Am facut o facultate din Universitatea Bucuresti, 80% fete. Toate aveau numai maritis in cap, nu prea conta cu cine.

| Silvia93 explică (pentru SkyPilot):

Nu ma intereseaza alte fete, el a spus ca ar vrea sa vina la mine sa imi cunoasca familia sa vada ca nu ies cu orice prost etc.
Stie foarte bine ca nu ma poate avea din prima, am discutat chestiile astea inainte. Plus ca si el vrea ceva serios, revin sapt viitoare cu raspuns sa iti arat ca barbatii pot fi diferiti, la fel si fetele.

| SkyPilot a răspuns (pentru Silvia93):

Nu e nevoie sa imi arati nimic, stiu deja. Imi amintesc si de o intrebare anterioara a ta si stiu ca esti deosebita (si o spun intr-un mod pozitiv).
Sper sa iasa asa cum vrei tu!

| RAY a răspuns (pentru Silvia93):

Silvia eu nu team jignit, daca adevarul ma face nebun il accept, nu pot fi ipocrit, fals, mincinos, e logic ca fiecare are un interes in a sta cu cineva, de ce oare un barbat fuge la prostituate sau de ce barbati aleg pe alea mai tinere? ce barbat ar sta cu o fata fara ca ea sa poate face sex

| RAY a răspuns (pentru SkyPilot):

Romancelor in general le place sa fie intretinute de barbati iar o casatorie le asigura asta nu ma mira ceea ce afirmi tu

| SkyPilot a răspuns (pentru RAY):

Nu stiu exact la ce te referi, dar nu sunt de acord cu tine. Daca e vorba de cele din facultate, ieseau de acolo cu o diploma si puteau fi cel putin profesoare. Nu am pastrat legatura cu multa lume, dar dintre cele pe care le stiu nici una nu e intretinuta de barbat. Voiau sa se marite pentru ca in societatea de atunci nu erau vazute bine sa fie singure.

| RAY a răspuns (pentru SkyPilot):

Fiecare vede lumea in felu lui

| SkyPilot a răspuns (pentru RAY):

Daca te uiti la prabusitele alea siliconate si botoxate de la TV, care sar din pat in pat de la un expirat la altul, te cred si eu ca gandesti asa.

| RAY a răspuns (pentru SkyPilot):

Rar ma uit la tv

| Silvia93 explică (pentru RAY):

Eu nu sunt romanca, romancele sunt sfatuite asa din mosi stramosi, pentru ca sunt lenese, sa fie intretinute de altii, e usor.
Eu nu am treaba cu casatoria moment.
Barbatii nu stau numai pentru sex draga, nu are nici o treaba ce spui tu cu ce zic eu. Majoritatea femeilor ofera sex ca sa primeasca dragoste..la mine e invers.
Plus voua va plac femeile frumoase iar alea frumoase sunt greu de intretinut happy.
Ia`ti o tipa care te iubeste si iti va oferi tot ceea ce iti doresti.
Nu multe sunt pe bani, multe ai dat tu de ele dar eu una nu sunt asa, tocmai de aceea am intrebat ce pot face cu el orice altceva decat sex.
Nu am zis ca nu voi face sex cu el daca va fi o relatie serioasa, de lunga durata etc. Dar sex din prima saptamana? Ne.

| RAY a răspuns (pentru Silvia93):

Nu pentru ca sunt lenese, unele sunt harnice depinde de care parte a tarii vorbesti, dar daca privim lumea animala masclul se ocupa de partea materiala si femela de cea de crestere a acelui pui, in ziua de azi cand castigurile intre ambele sexe sunt egale in unele tarii e ceva nou, eu n-am spus ca stau doar pentru sex, avem mai multe nevoi, tu manci doar un fel de mancare? si aia e doar o singura nevoie, cei frumos si lui dumnezeu i place asta e adevarul, dar degeaba daca e frumoasa si proasta sau nu te poti intelege cu ea, eu n-am spus sa faci sex cu el

Răspuns utilizator avertizat
| ionutaka47 a răspuns:

Va jucati de.a frumoasa si bestia, tu frumoasa el bestia...

| RAY a răspuns (pentru ionutaka47):

De unde sti ca nu e invers?