| lollipopDEVIL a întrebat:

Iubesc 2 baieti, nu stiu ce sa fac! deci am iubit si sunt cu el de 2 ani de zile, locuim impreuna, tot tacamul. Dar..de 2 luni a aparut in viata mea fostul meu, pentru care inca am sentimente. si am inceput sa umblu si cu el in paralel. el stie ca sunt cu cineva, dar ma iubeste si eu il iubesc pe el. nu stiu ce sa fac. simt k nu pot renunta la actualul, ma gandesc ca l-as rani grav, el nu merita asta, dar nici fostul nu merita sa il chinui asa! nici el nu merita ranit.si eu sa nu mai zic ca nu exista zi in care sa nu plang din cauza acestei situatii. de ce amandoi trebuie sa fie asa de...nu stiu, extraordinari? ma simt prinsa la mijloc si am simt groaznic ca il insel pe actualul, ma simt groaznic cand stiu ca fostul sufera ca nu ma poate avea langa el mereu si mereu imi zice ca langa mine vrea sa isi petreaca restul vietii, ca si actualul de altfelsad simt ca o iau razna, nu mai pot vorbi cu nimeni, nu mai pot socializa, nici al lucru nu mai dau randament. trebuie sa fac ceva si nu stiu care e decizia corecta! simt ca explodez. voi ce ati face?

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu ai inteles un lucru: tu nu inseli pe nimeni, te inseli pe tine insuti.

| valentingb a răspuns:

Esti cu actualul, da? Pe el il inseli. Ti-a facut ceva ca sa merite asta?
Controleaza-ti hormonii si gandeste-te ca ai o viata inainte, care e mai potrivit sa iti creasca copiii (facuti cu el, sigur)? Care iti poate oferi mai multa siguranta, cel care te smulge de langa cel care iti ofera siguranta?
Ok, e fostul tau, sufera. Foarte bine, merita. De ce te-a lasat in prima instanta? Trebuia sa gandeasca la momentul potrivit.

Dar eu zic asa, decat sa continui inca o zi cu amandoi, mai bine te desparti de actualul iubit pentru ca nu merita sa iti bati joc de el in felul asta. Cata vreme il preferi pe fostul, ramai cu fostul, va meritati unul pe altul probabil.
Dar asa, il vei face pe actualul s-o ia razna, sa se gandeasca cu ce a gresit, si de fapt singura lui greseala a fost ca te-a ales pe tine. Nu zic ca esti vinovata. Doar ca nu esti vindecata, dupa o iubire puternica. Ai de ales, pune-ti sentimentele la frigider si gandeste cu capul, care sa fie din ei doi? Cat mai rapid, pentru ca nu poti continua asa.

| Eviix a răspuns:

Nu inseli pe nimeni. Faci ceea ca crezi ca e mai bine pentru tine! >.

| Alisse a răspuns:

Eu cred ca pe fostul tau prieten nu-l mai iubesti doar va leaga amitirile si clipele frumoase pretrecute cu el..ramai cu el actual spun euhappy

| FetitzaFrumusik a răspuns:

Stiu cum e, sincer...dar trebuie sa-ti dai seama singura de ce simti tu, incearca sa compari sentimentele pentru cei 2, nu are cum sa-i iubesti pe aman2 cu acceiasi intensitate, unul trebuie sa fie mai puternic in emotiile tale, daca chiar vrei si simti k poti vorbeste cu actualul si spune-i ce se intampla, sigur v-a intelege deoarece se mai intampla, dupa o perioada o sa-i treaca numai ai grija ce alegere faci pentru ca mai tarziu sa nu o regreti, sper sa lamuresti situatia :*