| anonim_4396 a întrebat:

Iubesc 2 baieti, trebuie sa renunt la unul din ei, nu pot alege tin foarte mult la amn2 aman2 se comporta exemplar nu vreau sa sufere nicin unul dar la mine nu ma gandesc, x am fost impreuna cu el 1 luna dar a fost ceva ff specila au trecut 4 luni de atunci inca mai tin la el ce, i drept nu la fel de mult in ultimul timp ne, am cam indepartat. y sunt cu el de 4 luni tin si la el,, insa nu e genul pe care sa il prezint parintilor mei adica din punct de vedere fizic nu e cv potrivit pentru mine dar mie imi place asa cum e, e dulce si atent si ma face sa uit de diferentele dintre noi vorba vine diferente. uneori imi este rusine cu el este cu 3 ani mai mare ca mine si cam plinut, mamei sigur nu i.ar placea de el si m,ar face morala.un amic mi,a spus ca nu mi,ar mai placea de el daca nu ar mai avea masini, am incercat sa imi imaginez cum ar fi dar nu am reusit sa imi dau seama, eu nu cred ca asta mi, a placut la el.
x m.a asteptat timp de 4 luni s.a tot rugat sa ne impacam nu a mai avut nici o relatie a spus ca doecamdata nu vrea alata fata.Un trio amoros cam periculos vreau un sfat

5 răspunsuri:
| soriinaa a răspuns:

Eu zic, ca daca l-ai fi iubit cu adevarat pe primul, nu te-ai fi indragostit de al doilea. Decizia e a ta. Dar n-ar trebui sa te influenteze deloc cum arata, sau ce parere ar avea mama ta. Tie trebuie sa-ti placa, si daca va intelegeti, te face fericita si te iubeste, nu cred ca mama ta ar avea ceva impotriva. Dar nici sa nu fii materialista, trebuie sa te gandesti bine daca il iubesti cu adevarat, sa te gandesti bine daca merita, sa te desparti de y dupa 4 luni, ca sa fi din nou cu cel de care te-ai despartit mai demult. Banuiesc ca te-ai despartit de el dintr-un motiv. Gandeste-te bine, numai tu poti sa stii ce-i in sufletu tau

| aanny a răspuns:

Vorba lui johnny deep."daca iubesti doi baieti alege-l intotdeauna pe aldoilea(ultimul iubit)fiindca daca chiar l-ai fi iubit pe primul nu te-ai mai fi indragostit de celalalt(al doilea care din cate ai scris mai sus esti cu el de o luna)deci eu tit spun sa te uiti in sufletul tau, stiu ca e greu poate ma insel dar alta explicatie mai logica si concreta eu nu gasesc... sper ca te-am ajutathappy

| Monica07 a răspuns:

Alege-l ori pe al2lea ori deloc deoarece daca il iubeai pe primul nu ai fi acum cu 2

| Roxanaaaaa a răspuns:

Sunt de aceeasi parere cu Sorina. daca il iubeai pe X1 nu mai ajungeai la X2..gandeste-te bine.Si nu trebui sa ii placa mamei tale trebui sa iti placa tie nu conteaza ca e mai mare sau mai plinut daca tie de el iti place mama ta vanzandu-te fericita o sa-l accepte!

| BiancaGabriela2000 a răspuns:

Sfatul mamei : Daca esti indragostita de doi baieti, alege.l pe al doilea pentru ca daca l ai fi iubit pe primul' nu te ai fi indragostit si de al doilea :*