| anonim_4396 a întrebat:

Iubesc un baiat de un an sau aproape doi...ne-am iubit foarte mult acum mult timp. Paream perechea perfecta. Totul s-a terminat dintr-o prostie, el s-a schimbat mult de atunci, din baiatul timid a devenit unul mai dur, dar si-a pastrat toate calitatile care m-au atras la el. Nu mai place pe altcineva, asta stiu sigur din anumite surse si nici eu nu am mai putut place pe cineva cu adevarat. Stiu ca m-a placut cu adevarat, dar ceva l-a facut gelos, nu stiu ce facusem pe vremea aceea. In fine, nu mi se pare normal sa mai dezbat trecutul.
Diferenta este ca atunci percepeam altfel dragostea, eram mai copilarosi. Finnd adolescenti, acum totul este diferit.
Presupun ca are unele retineri...eu asa cred, ar vrea sa le spuna, dar nu are curaj. Eu sunt foarte timida, rosesc de fiecare data cand vorbesc cu el (suntem colegi de clasa) si ma gandeam sa ii spun candva cat de mult l-am placut. Dar riscul e prea mare, mi-e frica de reactia lui. Mi-e frica sa nu sufar prea mult, desi acum sufar si mai mult. Am uitat sa precizez ca va pleca din tara, pentru totdeauna... of... din nefericire...si e pacat sa ramana lucrurile nerezolvate intre noi.
E foarte popular, dar nu e genul care umbla dupa fete (ca sa nu va faceti o parere gresita). Nu stiu daca mai sunt fata ideala pentru el, asa cum eram inainte pentru el. Mi-e foarte frica sa-i spun.
Cum sa-l abordez? Sa aman totul si sa-i spun totul la banchet, sau atunci e prea tarziu? Ce sa fac?

Va rog, am nevoie de sfatul vostru!

5 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Ceva l-a maturizat, a pierdut un pic din increderea in tine! E bine sa discuti direct cu el, sa-l intrebi ce l-a determinat sa se schimbe, sa devina mai dur.Incearca sa-i recastigi increderea, spune-i ca realizezi acea greseala si ca vrei sa fie cum a fost odata. Teama de reactia lui nu are de ce sa-ti fie, vei fi impacata cu tine ca ai facut totul sa repari greseala si nu vei ramane in suflet cu acest cuvant:daca!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Domnisoara atita timp cit doresti sa iubesti deschide bratele si suferintei. E ceva firesc. Daca nu o recunosti inseamna ca iti reprimi cea ce simti mai sfint si singurul motiv pentru care merita sa traiesti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca pentru el ai devenit o adevarata prietena.incearca sa ramai singura cu el undeva, in clasa sau in casa la un amic comun.si vezi reactia lui cand te apropii mai mult de el. Ceva serios nu cred ca o sa mai ai cu el.Incearca si ai sa vezi.

Răspuns utilizator avertizat
| Livia99Cossy a răspuns:

Eu zic ca ar fi bine sa vorbesti cu el si sa clarificati lucrurile inainte sa fie prea tarziu..Incearca,poate va fi bine happy si o sa ramana cu tine sau o sa te ia cu el.