| justify a întrebat:

Credeti ca mai exista iubire adevarata? Sau doar falsuri?

31 răspunsuri:
| SweetCandy a răspuns:

Exista iubire adevarata, chiar ff adevarata care depaseste orice garnita!

| Cryssy a răspuns:

Da. Inca mai exista...Atunci cand iubesti cu adevarat faci orice pentru persoana iubita. Esti in stare sa faci orice numai pentru ca persoanei iubite sa ii fie bine.

| Leea1234 a răspuns:

Da, exista!

| xibalba a răspuns:

Cat timp crezi in ea, exista.

| BlueDreams a răspuns:

Dupa intrebarea cred ca cineva tea ranit profund in iubire.Sigur ca iubirea adevarata exista. E acel sentiment care vine din suflet si care te face sa tremuri de emotie.Desigur ca dupa unele esecuri in iubire suntem tentati sa credem ca iubirea adevarata chiar nu exista dar e o minciuna. Oricat de mult near rani o persoana trebuie sa invatam sa mergem mai departe si sa nu ne pierdem speranta.

| selef a răspuns:

Exista si falusuri.

| Andraa_3088 a răspuns:

Exista iubire adevarata, si va exista intotdeauna. Iubirea este de mai multe feluri. Cine nu-si iubeste parintii cu adevarat? Sau inghetata? love struck Daca te referi la iubirea neconditionata dintre doua persoane, exista si ea. Pana si cel mai urat suflet, cel mai rau om de pe pamant, are capacitatea sa iubeasca cu adevarat. Si chiar o face. Iubirea este singurul sentiment care depaseste barierele religiei, diferentei sociale, boala, rasa. Este singurul sentiment care nu se degradeaza indiferent sub ce forma il intalnim.

| Beibii a răspuns:

Iubirea adevarata exista, chiar daca in viata reala este cam rara, si asta tot datorita noua. sunt persoane care inca merita. trebuie sa pretuim ceea ce avem langa noi. nu trebuie sa avem inima de piatra, dar, Dumnezeu stie sa aiba grija de inimile noastre si trebuie sa iubim aproapele asa cum ne iubeste si El. Trebuie sa stii pe cine iti dai viata. acel sentiment de iubire pe care putini dintre noi il simt, trebuie sa fie reciproc, pacat ca nu asta constata toti. e minunat sa iubesti si sa fi iubit, cat despre greseli, oameni suntem, ar trebui sa-nvatam sa-i iertam pe ceilalti, pentru ca si noi sa fim iertati la randul nostru, dar, si asta depinde de multe ori de sufletul fiecaruia. oricine ar spune ceva, dragostea este cel mai pur sentiment. se pot face multe sacrificii pentru acel sentiment numit 'iubire', ti-ai da si viata numai sa stii ca persoana draga e fericita. sunt unele lucruri atat de frumoase in jurul nostru de care am uitat, si ne facem rau singuri ca nu stim sa pretuim. sa uiti de tine, si sa te daruiesti cu totul persoanei drage, fara a astepta ceva in schimb. aceasta este adevarat iubire, care te inalta si te purifica de tot ce e rau in lumea aceasta. a iubi, inseamna a trai viata celuilalt. Dragostea adevarata nu asteapTa nimic in schimb. ea este fericita ca se poate manifesta love struck sper sa inveti multe:* fundita?; x

| danutza a răspuns:

Iubirea adevarata se poate vedea cu timpul.trecerea anilor poate insemna o iubire adevarata in 2...deocamdata la mine cel putin este un fals... iar cu timpul poate deveni adevarata. dar nu se stie niciodata ce ne asteapta in viitorul apropiat happy

| SweeTLemon a răspuns:

Da exista :X

| alexuzha a răspuns:

Da exista ..si chiar cunosc un caz...

Răspuns utilizator avertizat
| romina_7963 a răspuns:

Da, mai exista. Si ar face bine sa ma caute si pe mine.laughing

| kathessa a răspuns:

Normal ca exista iubire adevarata. Ai auzit tu de iubire neadevarata? Si, daca nu ar fi, ce-am mai fi noi?

| nutsa a răspuns:

Si-atunci concluzia pe care o tragem e ca in ziua de azi oamenii nu mai au timp, nu mai stiu sa iubeasca, nu mai au timp sau rabdare sa rasfete, nu mai stiu sa se uite in ochii persoanei iubite si sa-i vada sufletul. Dar cand vedem o pereche de octogenari care, tinandu-se da mana, admira o floare sau cauta pe bolta instelata Carul Mic sau Carul Mare ne dam seama ca mai exista si oameni norocosi, sau oameni curajosi care la un moment dat al vietii lor au stiut ca trebuie sa aleaga si n-au ales gresit. Au ales IUBIREA ADEVARATA.

| Letytzy@ a răspuns:

Da mai exista si iubire adevarata...nu numai falsurihappyhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai exista iubire adevarata.pana la urma toti gasim persoana care sa ne faca sa ne simtim fericiti...iubiti...impliniti...pentru toti exista cineva.numai ca unii sunt atrasi in mare parte si de lux...de libertate...de distractie...si asa. pot rata tot ce e frumos cu adevarat.degeaba esti bogat... daca nu ai cu cine sa o imparti...si cu cine sa te bucuri de ea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ca da.batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa "iubirea adevarata" trage-_e la cat mai multe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normalll...happy."falsurile" de care zici u...sunt relatiile pe interes sau incepute asa din plictiseala...sau ca sa nu fie singur...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea adevarata exista doar cand faci sacrificii, cand vrei sa "lupti" pentru aceea persoana, nu vom cunoaste iubirea adevarata daca renuntam mult prea usor la relatie sau cineva. Din pacate societatea cat si diversitatea ne-a cam indepartat de a cauta cu "adevarat" iubirea. Totul tine doar de caracterul persoanei care isi doreste cu adevarat sa fie "fericit/a".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este ca nu exista asa ceva, iiubirea adevarata asa cum e descrisa de multe persoane, in zilele noastre nu mai exista. Desi sunt doar la inceputul vietii cum s-ar spune, am fost dezamagita de cateva ori si am ajuns la concluzia ca intre oameni exista doar atractie sau in cel mai bun caz obisnuinta. La inceputul unei relatii, partenerii sunt negresit atrasi unul de altul, ddar, dupa catva timp intervine obisnuinta, prin urmare, de aceea multe cupluri nu se despart cand trec prin momente dificile crezand ca se iubesc, dar nu e adevarat, ei sunt obisnuiti sa traiasca impreuna si le e frica de singuratate sau de viitor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista, nu te mai amagi! ori. poate exista, pentru cateva clipe!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista iubire! exista doar interes pentru propriile dorinte, de orice fel!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crede -ma exista asta te rog citeste.am 9 ani si o inima franta sunt amalia.am fost in 26 august 2010 in spania si am vazut un baiat de 10 ani nepotul sotului sorei mamei si l-am vazut doar 5 minute si am crezut ca numai pot trai.crede-ma nu te indragosti usor o sa patesti ca mine n-o sa mai dormi noaptea.si eu am mai avut 5 relatii care n-au mers. daca asta nu inseamna iubire adevarata nu mai am ce sa zic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine iubeste cu adevarat nu este iubit intodeauna la fel, iubirea fiind" slabiciunea"de care se profita de cele mai multe ori...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa nu, cainele tau sau pisica ta sau purcelu' te iubeste pentru ceea ce esti si nu il intereseaza cum te imbraci sau ce ai. Sau te refereai la oameni? Nu, nu mai exista, am invatat-o pe pielea mea...

| Iulia_2191 a răspuns:

Eu nu cred ca mai exista... cel putin la mine, nu exista asa cevawinking.

| vladut_1216 a răspuns:

Exista si iubire adevarata!

| mariusake a răspuns:

Da exista! eu am gasit-o :X