| Kenzorel112 a întrebat:

Iubita mea a avut menstruatie timp de 6 zile culoare ca si la celelalte menstruatii nu maronie sau bruna si cantitate normal adica primele 2 zile mai mult chiar foarte mult a doua zi si urmatoare mai putin. Dupa contactul sexual la care nu am ejaculat in ea da nu ne-am protejat la 7 zile am facut test de sarcina barza si a iesit negativ. Stiu ca multi spun ca nu arata concludent. A avut menstruatia apoi 6 zile apoi la 16-17 zile de la contactul sexual am facut alt test de sarcina evrika la 10 lei atata am dat si pe barza si a iesit negativ. Ce credeti poate fi insarcinata si sa fi iesit testele negative asa aiurea? Sau ar fi putut avea o menstruatie peste sarcna? Este asemanatoare menstruatia ei ca una peste sarcina? Astept sa ii vina si menstruatia urmatoare dar astept si raspunsuri voastre. Multumesc

5 răspunsuri:
| Aylee a răspuns:

Scump prezervativul?! De ce incercati fara daca nici macar sa zicem ca n-aveti propriul salar sau eventual casa? O sa aveti timp si de sex fara protectie, destul timp. Si ca sa-ti raspund la intrebare, daca au iesit ambele negative, sunt foarte, dar foarte putine sanse sa fie insarcinata, mai incearca unul, dimineata cand se duce la baie ca atunci are o acuratete de 99% testul de sarcina. O zi faina si, tura viitoare foloseste un balon, ca nu-i asa scump, decat sa ramai cu constiinta incarcata mai bine dai 3.6 sau cat costa si uiti de necazuri.

| Kenzorel112 explică (pentru Aylee):

Aman2 teste lea facuta prima urina de dimineata.

| Aylee a răspuns (pentru Kenzorel112):

Atunci, poti sta linistit. Eventual mai fa unul, pentru orice eventualitate. Dar daca ambele au iesit negativ, sunt sanse 0. 000000000001% sa fie.

| mona a răspuns:

Iubita ta nu este insarcinata

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

E POSIBIL ca testele făcute să NU fie concludente!

Un test de sarcină CONCLUDENT se face la cel puţin 21 de zile DUPĂ contactul sexual - deci, un test "corect" TREBUIE făcut DOAR în/după 27 mai!
Şi trebuie "confirmat" de ÎNCĂ un test făcut în 30 mai ( vezi răspunsurile mele anterioare ).

Menstruaţia avută pare să fi fost NORMALĂ, deci, NU cred că e vorba de o sarcină.

Totuşi, DEPINDE şi de aspectul/durata menstrei următoare...

Există "ciclu peste sarcină" : acesta apare cam la aceeaşi dată ( în lunile 1-4 de sarcină ), durează DOAR 1-2 zile, este slab cantitativ şi sângele este închis la culoare ( maroniu/brun-roşcat ).

Dacă menstruaţia ei va avea aceste "caracteristici", atunci e POSIBIL să fie însărcinată!

Dacă, în schimb, menstra va fi "normală" şi va dura 3-7 zile cu o cantitate acceptabilă de sânge, atunci NU cred să fie însărcinată.

De asemenea, pentru siguranţa şi liniştea voastră, ar fi INDICAT să facă 2 teste de sarcină "corecte", aşa cum EXPLICAM în răspunsurile pe care ţi le-am dat anterior.

Toate cele bune.