| Sentry a întrebat:

Iubita mea e virgina si ii e frica de orice contact (cu mana, oral) la vagin atunci cand o doare. Se streseaza pentru ca nu e obisnuita. Eu am intrebat-o daca ea doreste sa faca chestiile astea cu mine si a spus ca da. Intrebarea mea e, cum as putea sa o ajut sa dobandeasca incredere si sa fie mai relaxata? Este nevoie de timp? Este nevoie ca atunci cand e un pic stresata de la durere, sa ma opresc complet? Eu incerc sa fiu cat mai finut cu ea si sa se simta cat mai bine, dar ma gandesc ca poate ar trebui sa schimb ceva ca sa fie mai relaxata.

Răspuns Câştigător
| Anonimu7041 a răspuns:

Da, mult mai ok asa.
Arata i și ca esti acolo pentru ea și plăcerea trebuie sa fie în principiu a ei, pentru ca într adevăr mai mult simte ea decât tu și asa o sa dispară și varianta de: ma folosește
Repet, creierul e foarte complex și poate ca ea își dorește ceva, dar subconștientul nu reacționeaza după plac
Sper sa fie în regula

8 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Ati fi mai fericiti daca ati evita implicarea fizica pana la casatorie.Ea are ezitari pentru ca ii spune consiinta ca sexul fara casatorie e gresit si ca va regreta. Daca chiar o iubesti si ai maturitatea necesara ia-o de nevasta si ii trec toate inhibitiile.Sotul meu ca n a vazut ca tensiunea dizica sintre noi e prea mare a stabilit nunta peste 5 saptamani desi anteruor am discutat sa ne casatorim doar pezte 2 ani si jumatate, cand ne terminam facultatea. Daca esti barbat adevarat ia- o de nevasta, nu ii cer sa isi murdareasca sufletul si trupul pacatuind inaunte de casatorie.

| Willis a răspuns:

Că tot ziceai de schimbare.
"Bagă" un 69, să vezi atunci schimbare?

| Adolf8 a răspuns:

Dăi timp! La inceput e mai greu și ar fi bine să dorească și ea foarte mult.

| Anonimu7041 a răspuns:

Ia-o usor, mai intai cu mana si nu te grabi, joaca-te inainte sa introduci ceva acolo, dar repet, incepe cu mana (degetul apoi degetele) si dupa o sa fie bine.

| Sentry explică (pentru Anonimu7041):

Asa fac, incet, relaxat, dar ea tot se streseaza, nu stiu cum sa fac sa o linistesc. Ar trebui sa o las pe ea sa ceara chestiile astea?

| Anonimu7041 a răspuns (pentru Sentry):

Da, când simte ea atunci este cel mai bine. Totodată sa aveți parte si de un loc bun, se poate stresa și dacă e cineva acasă spre exemplu (fie ca nu întra în camera, dar creierul gândește mereu cate ceva)

| Sentry explică (pentru Anonimu7041):

Locul este bun, patul e bun. Dupa cum am spus, isi doreste da se streseaza. Ar trebui sa nu mai incep eu deloc si sa o las pe ea sa inceapa? Adica sa o las pe ea sa ma pupe asa mai intens si sa puna mana pe mine si abia apoi sa fac eu asta? Sau e ok daca initiez si eu si vad cum se simte si daca isi doreste?

| Anonimu7041 a răspuns (pentru Sentry):

Da, mult mai ok asa.
Arata i și ca esti acolo pentru ea și plăcerea trebuie sa fie în principiu a ei, pentru ca într adevăr mai mult simte ea decât tu și asa o sa dispară și varianta de: ma folosește
Repet, creierul e foarte complex și poate ca ea își dorește ceva, dar subconștientul nu reacționeaza după plac
Sper sa fie în regula

| ancuta286 a răspuns:

Da-i timp.
Incearca sa o faci sa se obișnuiască fără penetrare. Fă-o sa simtă plăcere, chiar fără sa i dezbraci. Cand devine confortabila cu asta, avansează puțin câte puțin. Penetrarea poate fi ceva stresant. Din momentul în care ea e confortabila deja sa întrețină un fel de act sexual cu tine, asta o sa o ajute sa se relaxeze mai incolo