| anonim_4396 a întrebat:

Heii, am nevoie de un sfat. Am 17 ani iar acum puțin timp mi-am inceput viata sexuala si de atunci, de fiecare data cand fac sex, ma doare foarte foarte tare iar penisul abia intra in vagin, dupa ce incearca minute bune sa il bage si in timpul penetrarii durerea tot persista, ma si ustura uneori… Am incercat multe pozitii insa tot doare, am pus si lubrifiant, am facut-o si fara prezervativ insa nimic. Nu-mi dau seama care ar putea fi cauza, îl iubesc foarte mult si dorința exista, adica sunt momente in care ma excita doar cand ma atinge, dar simt ca atunci cand facem sex nu ma pot excita, pentru ca ma gandesc la durere si imi este frica… incerc mereu sa fiu relaxata si sa nu ma mai gandesc la nimic dar tot doarte foaaarte rau… Ce aș putea face? Deși el imi spune mereu ca se opreste daca ma doare si etc, ii spun sa continuie pentru ca vreau sa se simta el bine, dar as vrea sa simt si eu placere… Help!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Lipsa preludiului este cauza!
Un preludiu facut foarte bine, iti garanteaza o partida de sex buna si posibil un orgasm.
Preludiul este excitarea si atingere multa inainte de sexul cu penetrare, fiindca doar atunci te relaxezi total si iti face placere si doar atunci se poate face o penetrare nedureroasa si placuta.
O excitare clitoridian cu obtinerea unui orgasm clitoridan, este ideal pentru a incepe partida sexuala cu penetrare, fiindca atunci corpul tau este super excitat si relaxat, primind cu placere sexul vaginal.

| haileewatson a răspuns:

Incearca un preludiu mai lung

| AlexCristi97 a răspuns:

As spune ca e la nivel psihologic problema ta, as spune sa incerci cateva sedinte de terapie. Cred ca ai ramas cu o oarecare trauma de la primele experiente sexuale iar acum mereu ideea sexului este asociata in subconstient cu durere si neplacere, lucruri care se manifesteaza fizic incordandu-te.

| Andreiut96 a răspuns:

Pune-l sa-ti faca sex oral, sa vezi atunci ce te exciti

| Alexiavln2 a răspuns (pentru Andreiut96):

Nu cred ca vrea

| Diana008 a răspuns:

Spune-i iubitului să încerce să folosească degetul, apoi 2 când te simți tu ok. Treptat v-a dispărea durerea fiindcă e mai "finuț" așa. Când nu te mai doare treceți mai departe. Asta poate dura și mai multe zile, doar nu vă grăbiți. happy