| Markusfrtt a întrebat:

Iubita mea s-a despartit de mine acum o saptamana. Ma implora sa o las, sa nu o mai caut. Motivul despartirii nu mi l-a zis si mi-a zis ca nu o sa imi spuna niciodata. Eram foarte gelos. Imi explica bine un lucru, iar eu ziua urmatoare poate ii strigam iar de acel lucru. Ne certam foarde des, etc. Iar la un moment dat, cand era pe punctul sa urmeze iar o cearta, mi-a zis foarte frumos si calm, ca nu vrea sa mai continuam ca nu sa inteleg de ce face asta, ca doar ea stie ce a fost in sufletul ei in ultima saptamana (ultima saptamana certandu-ne mult). Am mai insistat ziua urmatoare, fara sanse, apoi a ajuns sa imi zica sa o las dracu in pace. Am lasat-o, peste cateva zile am sunat-o si am vorbit cu ea. Parea mai bine parca totul disparuse. Azi vorbii iar cu ea, de parca nimic nu s-a intamplat. Si vorbiram de chestia cu despartitul. Zice ca nu m-a mintit niciodata in legatura cu sentimentele ei fata de mine. Doar ca nu mai vrea sa fim impreuna. Ca nu o sa mai fim niciodata. Dar ea spune ca m-a iubit si ca ma iubeste. Dar nu vrea sa mai fim impreuna. Zice doar asa sau? Ce sa fac? Ce credeti?

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca nu a mai rezistat sa suporte in continuare "calvarul" provocat de accesele tale de gelozie. Foarte multi considera ca de fapt gelozia reprezinta un "cancer mental" fiind asociat cu o boala incurabila si din acest motiv sunt persoan care nu pot sa accepte sa fie suspectate defapte pe care nu le-ar produce niciodata in viata. Din acest motiv fiindca ajunge la concluzia ca o eventuala convietuire linistita/tihnita nefiind posibila renunta la o astfel de relatie "contondenta" chiar si doar psihic, inainte de a fi prea tarziu.

| mihai69 a răspuns:

Păi dacă nu știi să apreciezi ce ai... Mai bine așa? Nu puteai să-i acorzi încredere necondiționat? Poate înveți ceva din asta, să îți fie de folos la următoarea relație. Sau poate ai noroc și dai peste o masochistă, căreia chiar o să-i placă să-ți bați joc de ea zilnic.

| Oana92 a răspuns:

Sa o lasi in pace. O disperi si s-a saturat. Bravo ei ca a reusit sa se puna pe ea pe primul loc si sa plece dintr-o relatie in care suferea...

| Markusfrtt explică (pentru Oana92):

Aici ai dreptate. Ma poti ajuta mai mult pe privat?

| Oana92 a răspuns (pentru Markusfrtt):

Cu ce te-as putea ajuta mai mult? Nu mai ai ce sa ii faci, orice incercare de a o convinge sa se intoarca la tine o va enerva si o va indeparta si mai mult. Pune punct, rezolva-ti probleme astea si cauta pe altcineva. Pe care sa nu o mai aduci la disperare...

| Markusfrtt explică (pentru Oana92):

Poate. Eu incerc. Am sa ii arat ca sunt alt om. Merita sa incerc✌

| Oana92 a răspuns (pentru Markusfrtt):

Incearca in continuare! Poate isi da seama ca apeland la politie te poate tine departe! Ii doresc nervi de otel...cu un disperat ca tine sigur are nevoie!

| Markusfrtt explică (pentru Oana92):

Dar atunci de ce mai vorbebeste cu mine? Vorbim cam ca inainte doar ca e indiferenta cand vine vorba de impacare. Am lasat-o cateva zile iar apoi cand am sunat-o mi-a raspuns din lrima. De ce? De ce vorbeste cu mine?

| adricsf a răspuns:

Încearcă sa păstrezi cu ea o relație de amiciție, nu insista prea mult și nu deschide subiectul cu despărțirea. Dacă o iubești și speri la o viitoare împăcare arata-i subtil asta. Dacă însiști prea mult o vei îndepărta și nu va mai vrea sa vorbiți.