| Markusfrtt a întrebat:

Ei
Acum 2 saptamani imi zicea ca inca nu ma iubeste, mi-a zis ca are o retine si anune ca la cat de des ne certam noi, nu vrea sa ajunga sa sufere, ca poate o sa ne desparim. Dupa ce s-a despartit de mine si asta a fost dupa 2 saptamani, cad am intrebatio la final daca ea m-a iubit, mi-a zis ca da, ma iubeste..Acum insa nu mai stiu ce sa cred. S-a deslartit de mine si nici nu imi vrea sa zica motivu. Mi-a zis cq nu o sa aflu niciodata. A zis doar ca plange prea mult, ca doar ea stie ce a fost in sufletu ei ultima saptamana. Nu inteleg. E adevarat ca ne-am certat in ultima saptamana, dar cu cateva zile in urma cand a fost o cearta, mi-a explicat anumite lucruri. Eu ii ziceam ca cred ca s-a saturat de mine, ca s-a plictisit, iar ea mi-a zis ca nu e asa, ca tine enorm la mine si fqc parte din vita ei, ca niciodata nu se va plictiso de mine. Iar acum dupa 3 zile dupa ce a zis ca vrea sa ne despartim, fara sa imi zoca motivu cu adevarat. Intr-adevar a avit de multe ori ocazia sa se desparta, dar nu a facut-o. Au foat momente cand am suparato de simtea ca explodeaza. Totul a inceput cu o prostie. Ceva cu care m-a mintit(zicea ca e singuru lucru cu care m-a mintit). Asa, eu am zis ca ma incred ca bou in oameni, ca nu ma asteptam de la ea sa ma minta etc, iar apoi i-am zis ca ma mai mintit ea si cu alte lucruri, iar apoi mesaju in care imi zicea ca nu mai vrea sa fim impreuna. Nu a vrut sa imi spuna de ce, doar ca plange prea mult ca doar ea stie ce a fost in sufletu ei cu adevarat, in ultima saptamana..ma implora sa o las sa uit de ea, iar cu putin timp imi zicea " ce ne-am face noi unu fara altu daca nu am vorbi?". Imi zicea ca mereu vrea sa stie de mine, unde sunt si ce fac. Sa fie oare vina mea? A suferit mult cred din urna certurilor noastre, iar acum. In ziua aia eram de mana, iar seara s-a despartit. Ma intreb daca a vorbit serios vreodata in tot ce zicea. Ce sa se fi intamplat de a luat decizia asta?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca vorbesti la fel cum scrii nu ma miră.

| R0R0 a răspuns:

Since, fata nu stie ce vrea.
Ba vrea sa fie cu tine, ba sufera prea mult.
Eu zic sa o uiti si sa iti vezi de viata.Nu pierde timpul cu astfel de persoane.

| MGica a răspuns:

Du-te cereti scuze, spune-i c-o iubesti si ca nu poti traii fara ea.

| K0sti a răspuns (pentru MGica):

Traii?
A drac ea de artimetica limbii romane...
cereti?
Asta e vreo firma italiana ceva?

| MGica a răspuns (pentru K0sti):

Vezi ca propozitia se incepe cu litera mare.
Faci pe profesorul cand puti a prostie de la o posta.
Mai bine taci si accepti ca esti inapt din multe puncte de vedere.
Salve, amice!

| K0sti a răspuns (pentru MGica):

Esti prostovan sau te prefaci? Sau nu se vede ca e copy-paste din text, tocmai ca sa vada!
Nu mai face pe avocatul, mai ales cand esti loaza!

| MGica a răspuns (pentru K0sti):

Stii prea bine sa te auto-caracterizezi, amice.
Cred ca tu esti cel prost care incearca sa ascunda asta, comentand aici aiurea si spunand ca esti mare profesor, cand de fapt esti un prost.
Mai bine o lasi mai moale si iti gasesti o viata sociala, prea mult calculator duce la prostie acuta, ca si in cazul tau.

| sokeging a răspuns:

Incearca doar atat,daca chiar o iubesti in sinea ta, atunci daca vrea sa plece las-o poate ea a avut un motiv bine intemeiat,cine stie.Dar cred ca si tu si ea v-ati iubit enorm drept pentru care trebuie sa-ti calci peste orgoliu,daca ai,daca nu ai e foarte ca lumea,crede-ma nu te duce nicaieri,in cazul meu,am ratat ocazia de-a fi langa persoana pe care mi-o doream,si e cam dureros sa stii ca nu mai tu esti de vina pentru mizeria si suferinta in care afli,si pune mana si te intereseaza de ea discret,daca si-a gasit pe altcineva sau nu. Daca esti norocos,si e libera,du-te si vorbeste cu ea intre patru ochi,lasa acasa nervii,geloziile,sau strigatele,asa nu castigi nimic,noi suntem baieti,la o fata te mai astepti sa aiba asemenea reactii,nah,ele sunt mai emotive,sentimentale,insa noi trebuie sa fim mai calmi si diplomati. Vorbeste-i calm si uitate drept in ochii ei,fara ura,fara,neaparat nimic in privire,doar sa vada mesajul,te-am iubit si chiar nu-mi mai o sansa? Chiar daca ea nu iti va zice motivul,incearca sa-i spui ceva de genul,te rog,daca am gresit cu ceva, te rog sa ma ierti, insa nu neaparat sa-mi spui, nu ma intereseaza, ma intereseaza doar sa nu te mai fac sa suferi.Intelegi tu, chestii mai romantice, si sa ai rabdare sa asculti tot.chiar tot, pe bune caci asta e viata, fara sa vrei sa-ti dai seama ai ranit-o.Insa nu o lua ca pe un afront,m-a parasit dom le,nu e asa,aici e important faptul ca ea te-a parasit,si mai important decat ca te-a parasit e de ce te-a parasit,caci dupa cum ti-a zis,ai facut-o sa suferi,chiar daca nu ai vrut.O iubita nu e un trofeu pe care sa o tii de brat si sa te lauzi la lume,gen uite-o pe iubita mea! Intelegi,tu,lasa ideea,fixul asta ca te-a parasit si daca chiar o iubesti tu glont la ea,fii insistent dovedeste-i ca inca o iubesti enorm,si ai rabdare sao asculti pana la capat si aata-i ca iti pare rau si mai important invata din greseli,amice,in loc sa te fii certat cu ea,caci se pare ca tine la tine,puteai bine mersi sa o iei in brate sa o saruti pe frunte si sa-i spui bine,ai tu dreptate,sau intelegi,tu,cand spui ca iubesti o persoana inseamna ca esti in stare sa vezi mai mult decat doar nu stiu doar un cuvant sau inceperea vietii sexuale. Daca ai fi incercat mai mult sa vezi suferinta,sau gresesc mai mult pe ea,si nu ca m-a parasit,nu spun de tine, in general dar in cazul tau, nu mai pierde vremea, uita tot, si incearca sa o pui pe ea in primul rand.Ar mai fi multe de zis,ca sa te ajut, dar nu am timp, insa citind problema ta, mi-am adus aminte de niste greseli din trecu care mi-au lasat niste urme acolo inauntru, si nu prea pot sa accept sa las pe altul sa faca aceleasi greseli la fel ca mine.Bafta si daca ai citit mesajul, ai inteles in mare ce trebuie sa faci.incearca sa fii insistent,arata-i ca ea are un loc important acolo pentru tine,ascult-o,cel mai important lucru,fiecare fata are ceva de ascuns,cum fiecare baiat se afla in aceeasi barca,nu e vina ta daca te certi cu ea din aceste lucruri,insa incearca sa fii calm si sa te gandesti la ce anume o nemultumeste, ce anume o face sa sufere ca sa o poti ajuta sa nu mai treaca prin asa ceva okay? Daca chiar tii la ea man, si ai vreo sansa sa cuceresti din nou, numai te crampona in trecut si traieste in prezent, adica numai repeta greselile trecutului.Sorry de romanlaughing