| Markusfrtt a întrebat:

Iubita mea s-a despartit de mine acum o saptmana. Ma implora sa o las, sa nu o mai caut. Motivul despartit am fost eu, cred. Eram foarte gelos. Imi eexplicia bine un lucru, iar eu ziua urmatoare poate ii strigam iar de acel lucru. Ne certam foarde des, etc. Iar la un momendat, cand era pe punctu sa urmeze iar o cearta, mi-a zis foarte frumos si calm, ca nu vrea sam ai continuam ca nu sa inteleg de ce face asta, ca doar ea stie ce a fost in sufletu ei in ultima saptamana ( ultima saptamana certandu-ne mult). Am mai insistat ziua urmatoare, fara sanse, apoi a ajuns sa imi zica sa o las dracu in pace ca nu vrea sa mai aiba treaba cu mine. De muklte ori mi-a zis asta. Dar cand am sunat-o dupa cateva zile, mi-a raspuns la telefon. Am vorbit putin, am mai vorbit si ziua urmatoare putin, iar azi vorbiram cam 2 ore la telefon si parca vorbeam ca inainte. Oare exista sanse de impacare? Sau ce e cu ea? De la " lasa-ma dracu in pace ca nu vrea sa mai auda de mine" Acum vorbeste cu mine. De ce? E a dracu rau, ca doar la telefon vorbeste cu mine, daca ii zic sa vorbim prin mesaje nu vrea

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Gelozia inseamna lipsa de iubire, de incredere si de respect. Nu o mai cauta decat daca esti 101% sigur ca nu vei mai fi gels niciodata, ca ii vei acorda incredere nelimitata si libertate absoluta.

mira
| mira a răspuns:

Si in cazul geloziei trebuie sa existe autocontrol.

| mgtow a răspuns:

Daca va impacati o sa se intample din nou certurile, mai bine las-o

| darrio2007 a răspuns:

Din cate vad din emoticonul pus de tine, nu prea te afecteaza problema. Nici nu ma mira de ce ti-a dat papucii.Gelozia si posesivitatea nu sunt bune intr-o relatie.Nu trebuie sa scoti in evidenta partile negative ale partenerului. Trebuie ca fiecare sa lase putin de la el in anumite privinte. Poate ea avea niste probleme pe care nu ti le putea impartasi la vremea respectiva.Or tu o mai si bombardai cu gelozia ta.Este firesc sa se poarte asa cu tine.Revizuieste-ti comportamentul vizavi de ea.Numai daca iti mai da vreo sansa.Nu o mai cauta o perioada. Sa vezi ca, daca te mai vrea, te va cauta ea. Dar, repet, schimba-ti comportamentul.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Gelozia este unul din cele mai urate sentimente. Mai este si modul de comportare o problema. Ar trebui ca voi tinerii sa mai cititi si pe net. Este plin de invataminte despre viata, sex, trai cu partenera, etc.
http://gandeste-rational.blogspot.ro/......ostie.html

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu o mai bombarda cu rugaminti, mesaje, telefoane...fa o pauza lunga si gandeste-te la comportamentul tau.
Poate iti va mai acorda o sansa, asta daca intre timp nu-si mai gasi pe alticineva.
Si incerca sa nu mai fii gelos pentru ca nu iti apartine.

| kandaraki a răspuns:

Esti un prost, de ce esti gelos? ti-a dat vreun motiv? de ce esti gelos? doar prostii si cei neincrezuti in ei sunt excesiv de gelosi pe iubitele lor! bine a facut ca te-a lasat!