| karynraiden17 a întrebat:

Iubitei mele nu i-a mai venit menstuatia de 2 luni. Noi am avut un contact sexual neprotejat acum ceva timp dar nu am ejaculat în vagin. E posibil să fie însarcinata?

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

De ce nu ați fost la doctor până acum? Sunteți minori?
Teste de sarcină a făcut?
Numai un medic specialist ginecolog poate stabili cauza dereglărilor hormonale care au contribuit la oprirea menstruației regulate.
Iar, sarcină dacă era, avea simptome despre care puteți citi pe internet.
Sănătate!

12 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Nu crezi ca ar fi timpul sa faca un test de sarcina? laughing

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai de doua luni... nu ati facut si voi un test de sarcina?

| anagsiwnagisiwowywo9 a răspuns:

Test de sarcina nu a putut face?

| Roberrt21 a răspuns:

Dacă iubita ta nu se află în perioada fertilă iar tu nu ai ejaculat in vagin si nu ai avut o ejaculare anterioară, nu poate sa ramana însărcinată.

| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul corect este DA. Este posibil ca in acest moment iubita ta sa fie insarcinata si sarcina sa aiba varsta de 5-6 saptamani.
Printrun simplu test de sarcina veti obtine raspunsul CORECT si absolut cert/sigur privind existenta sau lipsa sarcinii.
PREZENTAREA TESTULUI DE SARCINA EFEXCTUAT CORECT : https://www.youtube.com/watch?v=aWIpgoDTknk
Multa sanatate!

| karynraiden17 explică (pentru romeo78):

Mai devreme a facut un test de sarcina si i-a iesit negativ. Suntem minori. Eu am 17 ani iar ea 16. Ne-am gândit să mergem la ginecolog sa o vada cineva dar părinții nostri nu stiu nici macar de relatia noastra...in fine. Vedem ce facem...

| romeo78 a răspuns (pentru karynraiden17):

Nu trebuie să știe părinții voștri nimic. Căutați pe internet o doctoriță ginecolog din orașul vostru, după 4 ianuarie, dați telefon, spuneți sincer vârsta voastră și cereți o consultație pentru prietenă. Nu cred că vă va refuza.
Oricum, chiar dacă află părinții voștri, fata, eu nu cred că este gravidă.
Mulți aici, când întreabă dacă e gravidă lrietena, vorbesc de grețuri, poftă de mâncare.
Ori, ai întrebat doar despre o întârziere de menstruație.
Sănătate și sărbători fericite!

| ALEXXXL19 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Stiu pe una care dupa 8 luni a obs ca nu are mestruatie si e balonata azi are un copil de 8 ani cred

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru ALEXXXL19):

A observat, asa... de odata laughing

| ALEXXXL19 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Pkm eram in liceu pe atunci

| karynraiden17 explică (pentru romeo78):

Multumesc mult, asa vom face. Sărbatori fericite si dumneavoastra!

| Teo29 a răspuns:

Sanse de sarcina exista mereu cand o faceti neprotejat
Sfat : Folositi protectie pe viitor inainte de fiecare contact sexual!