| uybvawkbdxskj a întrebat:

Iubitul mau si-a bagat penisul aproximtiv 2 cm in vaginul meu
intrebarea este urmatoarea : mai sunt virgina sau nu?
Nu a durut nu am sangerat

Răspuns Câştigător
| robi1990 a răspuns:

Pardon, mai esti virgina

6 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Mental nu mai esti virgina de la prima masturbare, fizic poti fi virgina pana o sa nasti primul copil... oricum nu mai esti virgina

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU mai eşti virgină :(

NU cred că mai eşti virgină ( nici dpdv fizic )!
Este suficientă o penetrare ce 1-2 cm pentru a RUPE himenul...

Din moment ce te-a penetrat, cel mai probabil, himenul s-a RUPT ( parţial sau total ), chiar dacă NU a curs sânge.

La cel puţin 20 % dintre fetele virgine ( alte surse indică cam 43 %, vezi linkul http://sanatate.bzi.ro/......-stii-3657 ) NU le curge sânge DELOC în momentul deflorării.

Poate fi vorba şi de un himen elastic, dar sunt cazuri RARE ( maxim 3-5 % )...

Sau, poate fi vorba de o deflorare parţială ( rupere parţială a himenului ) şi la următoarele 1-2 contacte sexuale este posibilă sângerarea.

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Toate cele bune.

Răspuns utilizator avertizat
| Lavii007 a răspuns:

Daca nu ai sangerat si nu te-a durut inseamna ca nu a rupt himenul, deci esti virgina.

| robi1990 a răspuns:

Daca a bagat numa 2 cm, nu esti virgina!

| robi1990 a răspuns (pentru robi1990):

Pardon, mai esti virgina