| DeliaaaMary a întrebat:

Iubitul meu e plecat in Suedia si si-a pastrat abonamentul de Romania, are 80 de minute internationale. Faza este ca pot si eu sa il sun de pe cartela mea neavand credit, doar minute in retea. E posibil cumva sa fie cu taxa inversa si sa il taxeze pe el?

6 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Oricum ar fi tot îl taxează pentru roaming.

| DeliaaaMary explică (pentru Azµre):

Pai si roomingul ala cam cat taxeaza?straight face

| Cristiann25 a răspuns:

Buna! Iti dau eu un sfat mai bun! Daca ai un telefon cu ANDROID sau iOS(iphone) va descarcati amandoi aplicatia VIBER din ANDROID MARKET sau APP STORE si puteti vb cat vreti voi GRATIS! Funda?

| Music4life a răspuns:

Indiferent daca ai tu minute sau nupe el oricum il va taxa rooming ul care-i ia mai mult decat daca te suna el pe tine

| nicoalusoby a răspuns:

Daca are abonament il poti suna doar pe minute o sa ii i-a lui credit(nu minute). Trebuie sa aiba activat romingul. Il va costa mai putin daca il suni tu decat daca te suna el.