| IustinaC a întrebat:

Iubitul meu este un zgarcit sau pretind eu prea multe de la el? De mai nou am un iubit de la aceeasi facultate si suntem ambii in primul an. Face 45 de minute cu masina pana la mine,si din cauza asta a spus ca prefera sa ia metroul si sa ne intalnim in centrul orasului. O data m-a dus la muzeu in duminica in care toate muzeele din oras erau gratis. La universitate imi platesc eu pranzul, ceea ce mi se pare normal dar el doar de cateva ori s-a oferit sa imi platesca ceva, si acel ceva nu depasea 10 euro. Inainte sa avem o relatie,se oferea sa platesca mai des pentru mine,dar eu ii spuneam ca nu suntem intr-o relatie si la urma urmei sunt o fata independenta (poate am gresit spunand asta). Parintii lui nu sunt saraci,din cate stiu,au un magazin in centrul orasului dar el e un zgarcit. Parintii lui sunt in vacanta pe cateva saptamani si nici nu ma invita la el acasa. Credeti si voi, ca mine, ca ar trebui sa inchid aceasta relatie?

Răspuns Câştigător
| raluk27 a răspuns:

Si mie mi-a inchis unu apa de la robinet, in timp ce eram cu sapunul pe maini, pe motiv ca "am apometru! ", iar robinetul se deschide numai cand te clatesti.
Da, e un zgarcit notoriu. Si nu ma refer la faza cu platitul, ci la chestia cu masina. Iesiti sambata, esti super aranjata si trebuie să ingheti prin statii si sa mergi cu rata. E chestie de curtoazie, nu de interes.
Data viitoare, inventează ceva si spune-i ca nu poti veni la jumătatea drumului. Vezi cum reacționează.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Din cate observ, pentru tine conteaza doar banii de la el.De asta si-a dat si el seama.Bravo lui.Inchide tu relatia daca el este fraier si nu a facut-o pana acum.In locul lui o faceam demult.

| Liviu a răspuns:

1.Ce te arde grija cu ce vine pana la tine ( poate sa vina si cu avionu, conteaza sa vina)
2.Care e problema daca te-a dus duminica?(daca nu te ducea deloc, era mai bine?)
3.Cine ai vrea sa iti plateasca pranzu, bunica? normal ca tu il platesti, nu stiu de ce ai mai spus asta(Deh, sa fie ca 'motiv'
4.Trebuie sa depaseasca 10 euro?(p.s de cand calculezi tu in euro cand stai in Romania? cumva esti vreo piti?)
5.Nu te indoaie grija pe tine daca are magazin sau nu, daca vrei sa te intretina, du-te si tu la un irinel de 50 de ani si te asigur ca nici apa la wc nu o mai tragi.
6. De as avea o iubita si as vedea ca a scris ce ai scris tu, ar fi bagat la blocat pe telefon fara nici un motiv.Tie nici apa nu ti-as da sa bei, P.S 2 el ar trebui sa inchida aceasta relatie, din cauza leprelor ca tine invata alte fete ca cica e 'normal' la toate femeile care gandesc la fel as plati o croaziera pe al 2 titanic happy din banii mei doar dus!

| RAY a răspuns:

Cand iubesti cu adevarat nu banii conteaza, tu l-ai luat sperand la multe acuma isi dai seama ca ai gresit

| corbulalbrosu a răspuns:

Fara discutie DA. In nici un caz nu pozeaza/apare ca ar reprezenta un adevarat "cavaler pe un cal alb". Parerea mea.

| alexandru0sorin a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Bos mie mi se pare ca nu e ideal sa cauti un cavaler pe cal alb asta e pentru povesti nu pentru femei serioase.

| alexandru0sorin a răspuns:

Man daca tu crezi ca il iubesti pentru bani. mi se pare normal sa te disparti daca nu vrea sa iti dea bani in vreun fel sau sa te remunereze pentru eforul depus in relatie. daca insa crezi ca relatia se bazeaza pe mai multe decat valoarea monetara implicita dansualui atunci baga mare bos nu-l lasa sa scape ca e peste mare si bun si dacal iei de sot banii e ai tai. acuima nu stii mai bene.

eu zic sa gasesti inca un tip sa jonglezi doi deotata. macar unul iti da banii care ii meriti.

| AdeeAdelyna83 a răspuns:

laughing ce intrebare.Bravo lui! Tu ce ai vrea? Sa iti dea oricand bani? Lasa ca e mai bine ca nu iti da bani. Poate te-a simtit ca esti sau urmeaza sa fii pe interes.Clar nu il iubesti si de aceea mai bine il lasi in pace.