| Wilma a întrebat:

Iubitul meu ma bate de fiecare data cand se imbata, oare ma iubeste?

De ce atatea femei agresate de catre paretenrii lor, raman intr-o relatie cu acestia din diverse motive?

Răspuns Câştigător
| MelissaAdela a răspuns:

Evident ca nu te iubeste din moment ce dă cu tine de toti peretii cand i-a ceva la bord. Sfatul meu este sa te desparti de el. Oamenii toxici ca el nu se vor trata niciodata.Nu poti trai langa o astfel de persoana.Este evident ca daca ridica mana la tine prima data, o va face si a doua oara.
Te rog eu, vorbind ca de la fata la fata, sa-mi urmezi sfatul pentru ca nu te invat de rau.Nimeni nu vrea sa se ajunga la ceva mai grav de atat.Nu e ultimul baiat de pe pamant.Meriti ceva mai bun. Pupici :*

23 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Prostia le indeamna pe femei sa ramana alaturi de un asemenea barbat violent, pentru ca nu exista nimic sa le tina efectiv legate de el, nici daca sunt casatorite legal, existand divort si tribunal.

| Violleta2022 a răspuns:

Bine iti face, daca stai sa te bata!
Si tu si celelalte care stati la bataie, stati din prostie, ca nu va tine nimeni cu forta, mai ales sa fiti batute!

| corbulalbrosu a răspuns:

Ce te motiveaza sa ramai in continuare cu acel ticalos nenorocit, nemernic? Cat de oarba poti sa fii, incat nici macar sa nu reusesti sa-ti dai seama sau sa poti macar si inchipui ca te-ar mai iubi imbecilul? Desparte-te de el inainte de a deveni prea tarziu. Multa sanatate!

| Wilma explică (pentru corbulalbrosu):

Personal nu am patit asta, dar am vazut de multe ori pe aceasta pagina fete aflate in situatia asta, si ma intreb de ce pur si simplu continua sa stea cu boul.

| Freya1 a răspuns:

De la sindromul Stockholm la lipsa de educatie sau exemplu prost in familie poate sa fie orce.
Sunt femei ce asa vad in familie la parintii si cred ca este normal sa accepte din partea partenerului violenta fizica pe motivul ca "femeia trebuie batuta sa stie de frica" ceia ce este o badaranie si o mentalitate de epoca de piatra.
Cele ce au sindromul Stockholm sunt indragostite orbeste de agresor si cred ca si ei le iubesc.Trec peste orce nedreptate cu gandul ca se va schimba sau se lasa manipulate de iertarea ce si-o cer ei dupa tot scandalul si chinul provocat pentru ca nu pot sa conceapa ca partenerul chiar are o problema si nu le iubeste.
Cele ce nu au casa sau au copii cu partenerul violent nu au unde se duce stau si accepta ca sa aiba un acoperis deasupra capului si sa isi poata creste copii.Din lipsa de educatie nu stiu ca exista centre ce le poate ajuta, sau ca trebuie sa faca plangere la politie sau ca pot sa ii de-a in judecata etc si atunci raman si se complac in acea situatie.
Violenta nu este buna si nici nu trebuie acceptata de catre nimeni.O persoana ce te agreseaza fizic sau verbal nu te iubese.Nu trebuie sa iti distrugi niciodata viata langa un asemenea om.

| Lawliet14 a răspuns:

Nu te poti desparti de el? Vrei sa-ti distrugi viata?

| Elena9328 a răspuns:

Iubirea nu include violenta, fata mea.
Uită l și mergi înainte!
Unele femei rămân de dragul copiilor, sa nu le de a un exemplu' greșit.
Altele de teamă că nu ar avea unde să se ducă daca divorțează de nenorocit
Iar altele că le place bătaia și că e firesc sa ramai fără dinți în gura
Nu, nu e firesc
Nu, nu trebuie sa stai sa fii bătută de dragul copiilor că vai, ce vor înțelege ei când vor fi mari
Nu, nu trebuie să suporți aceste lucruri
Vei găsi un loc unde să stai
Te angajezi
Îți strangi un bănuț
Îți cauți unde să stai
Și o iei de la 0
Nu ești nici prima și nici ultima femeie din lumea asta
Daca vrei. Poți.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

STI Dece femeile rămân intr-o relație cu acești oameni când sunt agresate? Pentru ca își pun aceleași întrebări ca și tine: oare m-a iubește? Pai cum sa te iubească dacă ești sacul lui de box? Nu ar trebui sa va uitatati in urâta când pățiți așa fetelor ce e cu voi? Va place sa fiți torturate de "dragul iubiri"? Dar ce iubire este aceasta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teama,speranta ca ceva se va schimba, comoditate (uneori e greu sa incerci sa iti reiei viata de la 0, mai ales cu unul/mai multi copii), prostie.

| Wilma explică (pentru anonim_4396):

Sunt de acord cu prostie :/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intodeauna m-am intrebat o chestie, de ce ai voie sã aplici putinã violentã fizicã la copii dar de femei nu ai voie sã te atingi?

Ele rãmân intr-o relatie cu acel barbat deoarece sunt ascultãtoare si îl respectã, deoarece il aprind prea tare in unele cazuri binenteles sunt si prosti care doar dau, dar in unele cazuri meritã si ea.

| Rux04 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nimeni nu merită bătut. Dacă nu-ți place ce zice, mai bine te retragi în cameră decât s-o bați.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rux04):

Da cam asa trebuie procedat in ziua de azi, dar sunt unele care ar merita sã dai in ele sau cel putin sã le ameninti.

| NameHarris a răspuns:

Te iubeste ia.l de sot ca de nu il pierzilaughing)

| Wilma explică (pentru NameHarris):

Chiar ma gandeam. Unde as putea sa il cer sa fie mai romantic?

| NameHarris a răspuns (pentru Wilma):

Intr.o sala de boxhappy

| Wilma explică (pentru NameHarris):

Da, nu vad de ce? Stii vreuna prin Vaslui? Sa fie cat se poate de autentic, zic.

| NameHarris a răspuns (pentru Wilma):

hee hee) nu nu. sunt din cluj

| Rux04 a răspuns:

Și eu mă întreb de ce rămân. Nu le iubește din moment ce le bate.

| Rux04 a răspuns:

Părăsește-l. Nu merită să stai lângă o asemenea japiță că om nu-l pot numi.

Răspuns utilizator avertizat
| TediiL a răspuns:

De obicei acestia nu sunt barbati ci niste,, femei''
Un barbat adevarat este acel ce ofera iubire si intretinere

| thereisnothingleft a răspuns:

Normal ca nu te iubeste, te considera proprietatea lui.Parerea mea e ca aceste femei n-au nici un gram de respect fata de propria lor persoana.