| doinitagriza a întrebat:

De ce parintii mei se comporta cu mine ca si cum nu exist? sunt un nimic p-u ei pentru ca mai ales tata ma bate in fiecare zi si se imbata in fiecare zi m-am saturat el de fata mea mereu se suna cu femei si de fata mamei si spune ca le iubeste si l-e vrea m-am saturat de acesti parinti as vrea sa moara nu mai pot vreau sa fug deacasa in lumea mare

4 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Problemele care sunt in casa voastra sunt destul de mari; contezi pentru ei, dar se pare ca prioritatile fiecaruia in parte sunt altele-ale tatalui, femeile-ale mamei, tatal tau.Cauta sa-ti vezi de treaba ta,de invatat adica,nu te baga in discutiile lor-oricum nu ai ce schimba. Fereste-te din calea tatalui tau,evita sa te agreseze, citeste, deseneaza, uita-te la tv cand vine acasa.O sa cresti si-o sa reusesti sa pleci pe drumul tau, dar ajuta-te singura sa fie unul frumos.Numai bine, Doinita.happy

| buburuza2007 a răspuns:

Deocamdata nu poti face nimic,esti in casa lor,nu ai decat sa vorbesti su o alta ruda de a ta sa te ia de acolo,explica-i ce ti se intampla, si poate vei avea noroc, spune-i ca numai poti, sper ca ti-am fost de ajutor, sper sa ai succes

| NoNameexd a răspuns:

Nu te gandii asa,esti special pentru ei,pentru ca esti copilul lor,insa probleme intre ei sunt problema cu adevarat, nu dispera desii este ceva nasol, ai rabdare ca timpul trece, tu cresti, si o sa vina vremea cand o sa te vada mare si o sa le fie rusine ce ti-au facut in copilarie.

| DavidTTwowTT a răspuns:

straight face WoW, pot sa spun ca ai o viata... wow. Si eu am vrut sa fug de acasa, dar pentru lucruri minore, certuri marunte. Dar ce e de tine ...imi pare rau pentru tine frate, sincer sad Eu daca as fi in locul tau as pleca, dar mi'as face niste planuri dinainte. laughing SI mai bine ar fi sa stai acasa, dar daca zici ca situatia familiei tale este asa de critica nu ai ce afce. Du-te la bunici sau la o ruda apropriata. Sncer nu stiu ce ai putea face. Dar nu te mai gandi la pace ca te amagesti degeaba.
Dupa parerea mea. Genu asta de parinti sunt niste oamenii fara pic de minte. Mai bine ai traii la orfelinat. Fii sigur ca acolo ajungi daca fugi de acasa, sau mai rau, daca pici in mana parintilor esti terminat. sad Deci esti cumva prins, fa cumva sa anunti autoritatiile dar inainte de asta, trebuie sa faci un plan de a le dovedi ca daca ramai cu ei acasa esti mort sad.

Bafta, sper ca te; am ajutat, sate ajute Dumnezeu si sa ai Pace.