| DoriB20 a întrebat:

Iubitul meu mi-a spus aseara ca e constient ca eu il iubesc mai mult decat ma iubeste el pe mine.Nu inteleg de ce a zis asta.Suntem impreuna de un an si mereu m-am simtit foarte iubita,nu doar prin faptul ca aud mereu decalratii si cuvinte frumoase din partea lui dar si faptele lui o arata.Mi a mai zis si ca ne-a mintit pe amandoi ca raspuns la intrebarea mea:"Daca nu ma iubesti de ce mi spui mereu ca sunt viata ta si chestii?". Acum,eu as vrea sa devin mai rece fata de el pentru ca recunosc,dupa cum spune si el, sunt foarte indragostita de el si nu m-am ferit niciodata sa o arat.Dar acum vreau sa fiu mai distanta, deoarece vreau ca el sa ma iubeasca macar la fel de mult sau chiar mai mult decat o fac eu.Cum ar trebui sa procedez?

7 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Eu sunt aproape sigur ca isi pregateste terenul pentru a te parasi. Imi pare rau...si sper sa ma insel.

| sofisis a răspuns:

Uhm, naspa moment. Poate fi un test pentru tine. Poate efectiv s-a decis sa fie sincer cu tine. Poate se pregateste o despartire. Poate are pe alta. Posibilitati sunt multe si niciuna nu e de bine sad

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic... iubitul tau ar trebui sa se simta norocos ca l iubesti mult. Ce n ar da altii sa fie asa si iubitele lor! Ma gandesc ca se simte sufocat oarecum de grija si atentia ta permanenta, de modul cum i o arati nu stiu ce o fi in capul lui. Sau poate se gandeste ca nu e la inatimea asteptarilor tale prin tot ceea ce face si cum iti demonstreaza ca te iubeste. Te ai gandit ca poate te tachineaza doar ca sa ti vada reactia? In orice caz ar trebui sa fii mai retinuta un timp sa nu te mai arati asa entuziasmata cand va intalniti, suna l mai rar si fa te ca esti ocupata pana peste cap cand te cauta. Numai pentru un timp scurt ca sa vezi cum reactioneaza. Daca iti reproseaza spune i ca ti s-a parut ca il deranjeaza modul cum ii arata-i dragostea ta mereu si nu mai esti sigura de ceea ce vrea el de la tine sau de sentimentele lui. Sigur o sa se eschiveze si o sa ti demonstreze ca te ai inselat in privinta lui si iubirii ce ti o poarta. Trebuie sa l faci numai sa se simta un pic nesigur in ceea ce priveste sentimentele tale pentru el si baiatul va reactiona in consecinta. Multa fericire iti doresc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O fi sociopat, naiba stie laughing. Daca te distantezi cred ca o sa faci mai mult rau relatiei. Alegerea ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai sa fi distanta nu rezolvi nimic. Poate ca si-ar dori sa te iubeasca asa de mult cum il iubesti tu pe el, dar nu poate. Poate ca la inceput chiar a crezut ca te iubeste, dar in timp si-a dat seama ca e un atasament mai mult prietenesc.Sau si-a dat seama ca relatia cu tine nu mai functioneaza la fel de bine, nu mai este la fel de fericit ca inainte. Daca te distantezi de el nu-l vei face decat sa renunțe sa încerce sa mentina relatia.Cat despre cuvintele si faptele pe care le-a facut, nu le considera neaparat minciuni.Pot fi jumatati de adevar, lucruri pe care el le simtea inainte, dar acum s-au diminuat sau un substitut al unor sentimente pe care el nu e capabil sa le simta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa fi constienta intotdeauna in toate relatiile care sunt fata isi doreste mai mult sa fie, daca el te-ar iubi mai mult decat o faci tu relatia nici macar nu se poate face.
Te poti distanta de el o saptamana, si fara apeluri telefonice fara sens, mesaje fara sens. Il lasi o perioada singur tu intervi doar cand trebuie sa il satisfaci sexual, pregateste o masa cum nu o mai pregatit-o nici maicasa vreodata, si ii poti face un sex oral cum nu a mai fost facut de nici o curva la care a mai frecventat. Si in rest doar trebuie sa taci din gura fara drame ieftine, deoarece noi baietii nu suportam asta, daca ii faci asta saptamanal sau o data la 2 saptamani o sa vina in labe la tine.

| adolescenta2002 a răspuns:

Pai eu sunt cam in aceeas situatie aceleas cuvinte mi le spume si mie ar trebui sa iti spui singura in minte asa cum fac eu,, ce o fi cu atatea te iubesc te iubesc..mai las-o dracu de,, iubeala'' si imi trec crizele alea cu nu ma suna nu mai vorbeste ca inainte sau gandurile alea care sunt doar in capul meu sper ca te-am ajutat