| anonimata123anonim a întrebat:

Plac un baiat, o sa impartesesc cu voi sentimentele mele pentru el, cu toate ca el nu stie... As vrea ca voi sa imi lasati mai jos sfaturi si as vrea ca sfaturile sa vina de la persoane peste 16 ani. Dar va rog ajutati-ma si spuneti-mi cum sa procedez (PS: Sunt o fiinta complicata si diferita asa ca nu ma judecati!)
O sa povestesc pe scurt cum l-am cunoscut.
La inceputul liceului, a fost primul baiat cu care am vorbit, cateva zile prin mesaje si apoi nu prea am mai vorbit. In continuare s-a intamplat asta: ne-am privit unul pe celalat in ochi timp de cateva secunde si am simtit ca ma pierd cu totul in privirea lui. Nici el nu s-a ferit de privirea mea, m-a privit la randul lui direct in ochi. Au existat priviri din astea vreo 4-5 si inca o sa mai fie. Am incercat intr-o zi sa-l ajut la o tema si m-am simtit foarte atrasa de el, era ca si cum ma legase cu un lant strans de el si nu mai imi dadea drumul(cu toate ca eu eram la 20cm distanta de el) Uneori incerca sa vorbeasca cu mine iar eu ii spun sa plece, (oricum nu pleaca) pentru ca devin vulnerabila langa el..Imi place mult de el si ma simt foarte prost pentru ca e colegul meu de clasa. Iar daca as avea o relatie cu el imi e frica sa nu dureze prea putin pentru ca eu m-am atasat foarte tare de el. Dar in acelasi timp simt furie cand il vad iar de la spate il ador, nu pot sa exprim in cuvinte ce simt pentru el.

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ii spui clar in fata ca il placi. Va dura putin sau mai mult asta depinde doar de voi. E mai bine decat sa iti faci atatea probleme, ca in postarea ta.

| Violleta2022 a răspuns:

Si ce fel de sfaturi doresti de la noi? Despre ce?
Sunteti la scoala generala?

| anonimata123anonim explică (pentru Violleta2022):

Suntem clasa a 9

| anonimata123anonim explică (pentru Violleta2022):

Cum sa ii spun ca il plac despre asta vreau sfaturi.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonimata123anonim):

Nu am sfatuit niciodata o fata sa faca ea primul pas, fiindca poate fii interpretata ca disperata si baiatul bate in retragere.
Da-i sanse lui sa-ti spuna, sa faca el primul pas, ca sa nu risti a fii refuzata.

| FantasyBoy a răspuns (pentru anonimata123anonim):

Te duci la el cu un pachet de biscuiti, il servesti, ii faci un compliment, etc. Daca are chef sa-si faca prietena, te va baga in seama, oricat ar fi de timid, apoi il inviti la un joc de remy, kems, etc. Nu conteaza prea mult cat va dura relatia cu el, important e sa te bucuri de momentele petrecute impreuna.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sfat. Dacă nu faci nimic, nu se întâmplă nimic. Dacă faci ceva, va dura puțin, poate. Dacă nu faci nimic, nu o să dureze deloc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi. Spune-i.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Heei!

Categoric esti indragostita in opinia mea, iar indragostitul e mai mult in capul nostru si are mult mai putina legatura cu celalalt

Eu as spune ca ar trebui sa incerci o realtie cu el doar daca nu iti vei crea asteptari si astfel nu vei fi dezamagita si doar daca nu vei face ceva necugetat

Mult succes!

| anonimata123anonim explică (pentru anonim_4396):

Da, este adevarat, sunt indragostita de el