| shifii a întrebat:

Am si eu o mica problema. Mi-am inceput de curand viata sexuală cu iubitul meu si evident am facut cu prezervativ. Eu ma simt bine, totul ok, insa el spune ca nu simte nimic cu prezervativ. Nu-mi face niciun apropo, chiar nu e nici el de acord sa o facem fara, insa i se pare foarte normal sa nu simta nimic... Menționez ca el a mai facut in trecut cu fosta lui prietena si nici atunci nu a simtit. La mine a fost prima data si nu stiu ce sa cred, ce sa fac. Un sfat, ceva? Va rog mult si multumesc!

12 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

As paria ca minte de ingheata apele. Excitatia mecanica ce duce la erectie si ejaculare apare prin frecare (am mentionat mecanica pentru ca evident multi se excita din simpla prezenta a partenerei nu musai atinsi)

Insa in privinta actului sexual in sine, frecarea exista si se simte si cu si fara prezervativ fiindca altfel barbatii s-ar masturba tinandu-si pur si simplu penisul in mana si ce sa vezi? nu merge asa.

Exista posibilitatea sa aiba o sensibilitate scazuta caz in care te asigur ca nu simte mare lucru nici fara prezervativ. Atat timp cat ejaculeaza sa fie multumit, daca nu s-ar excita si n-ar simti chiar nimic asa, n-ar mai ejacula ce naiba.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Astea sunt vrajeli sa scape de prezervativ

| Marius875 a răspuns (pentru suntserios):

Ca cainele de lesa laughing))))))))))

| Dariusuu a răspuns:

E mai bine să nu simtă nimic decât să simtă ceva boli mai târziu că nu s-a protejat.

| Alcyon a răspuns:

Adevarul este ca prezervativul cam scade sensibilitatea. Baietii sunt mai afectati de asta, fiindca penisul lor e mult mai sensibil, ca vaginul unei femei. Incercat prezervativele ultrasubtiri. O sa-i placa mai mult cu ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum naiba sa nu simta nimic atat timp cat ejaculeaza? Mai fetelor dar ce mai inghiti la gogosi, nu aveti treaba. Mai puneti si voi creierul ala la munca ca de aia il aveti acolo in cap. Tu ca femeie ai orgasm daca nu simti nimic? Daca tu trebuie sa simti ceva ca sa ai orgasm atunci fi convinsa ca si el simte si inca bine atat timp cat ejaculeaza la final.

| UrsuletuChocolatiu a răspuns:

Asa fac baietii. Unii vin cu prejudecati de genul "ma strange", "nu simt nimic", insa exista o multime de modele subtiri, cu striatii, cu arome... Aveti de unde alege.

| McQueen_Humphrey_1980 a răspuns (pentru UrsuletuChocolatiu):

Daca nu esti baiat mai bine taci din gura

| UrsuletuChocolatiu a răspuns (pentru McQueen_Humphrey_1980):

Nu vreau rolling on the floor) Cine esti tu sa-mi spui cand sa tac?

| McQueen_Humphrey_1980 a răspuns (pentru UrsuletuChocolatiu):

Faraonu' eu sunt Faraonu' si it poruncesc sa taci! laughing))))))) LOL

| ClauditaSmile a răspuns:

Nici am meu nu prea simite. Il mai las sa facem anal fara prezervativ si atunci e mai bine petru el. L-am lasat o data si in vagin sa o bage si a ii placea mult

| Cupcake a răspuns:

Nu, nu este nicio problema la tine daca ai zis ca si cu fosta lui prietena era la fel. Poate ar trebui sa se duca la un doctor sa vada care este problema.