| anonim_4396 a întrebat:

Iubitul meu vorbeste cu alte fete pe net, in special cu una cu care vorbeste si prin mesaje. El spune ca sunt doar amici dar pe mine ma deranjeaza faptul ca pe langa mine mai tine si pe altele.Pana nu am descoperit eu el nu mi-a spus.Practic mi-a ascuns ca tine legatura cu alte fete.In plus ma deranjeaza ca niciodata nu plateste el cand iesim, mereu eu imi platesc partea.E neglijent, prea comod, baga la pariuri si da milioane in imprumut la prieteni dar eu cand dau de greu nu se ofera sa ma ajute cu bani chiar daca vede ca uneori dau de greu.Cand sunt bolnava nu se intereseaza nici ce boala am si nici cum sunt. Era odata cand l-am trimis sa-mi ia antibiotice si nici nu m-a intrebat pentru ce-mi trebuie.Simt ca nu ma respecta nici pe plan sentimental si nici pe plan sexual. Cum stam amandoi in camin si colegii nostri nu pleaca niciodata din camera numa in masina lui mai facem sex.Si pe deasupra ca il satisfac ca lumea ca n-are de ce sa se planga mai se si masturbeaza pe filme porno in baia din camin. La maicamea nu-i povestes detaliile intime dar pentru ea ii de ajuns si ceea ce-i povestesc asa in general.Ea nu-l suporta si nu intelege de ce mai stau cu el. Daca ar sti si de latura sexuala cred ca ar lua razna, nici nu lar mai primi in casa. Si eu sunt nedumerita.Il iubesc dar simt ca nu ma respecta. Nu ma simt implinita cu el.Si fetele din camera mea sunt de aceeasi parere ca nu-i de mine. Voi ce parere aveti?

15 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Vai, am citit ce ai scris si mi-am dat seama de un lucru: si eu gandesc ca maica-ta.
Doamne, ce-i asta, o fi semn ca imbatranesc? crying

| Zenithf a răspuns:

E frumos ca dragostea e oarba, dar cand toti din jur zic nu, nu, si tu zici da, da...
atunci este vremea sa te analizezi serios.
Scuza-ma ca vorbesc in dodii, incerc si eu sa te menajez, sa nu-ti "dau cu parul in cap", ca sa zic asa. straight face

| Aasdfghj a răspuns:

Daca nu exista respect, relatia e de tot rahatul, nu te supara ca iti spun. Chiar nu are rost sa stai langa un asemenea om. N-ai putea avea niciun viitor langa el. Cel mai bine e sa te desparti de el, nu ma continua ceva nu o sa duca nicaieri. Asta nu e iubire. El nu te iubeste. Sta cu tine asa aiurea, doar ca sa stea cu cineva.

| ZORRA a răspuns:

Lasa-l nu e de tine nu vezi cum se comporta... daca ii dai la un amic un mesaj hai la un suc cu mine sa vb iese dar daca el ii da la o fata care are iubit mesaj sa iasa cu el nu iese. tu dai papuci

| sofisis a răspuns:

Da el stie ca esti iubita lui?
Ca nu prea pare pus in tema...te ignora, nu da doi bani pe tine, te tine prin masini ca sa il satisfaci...si sa stai tu calma ca relatia cu alea nu e doar virtuala.
Lasa-l. Fugi cat te tin picioarele.

| Alcyon a răspuns:

Nici eu nu inteleg de ce mai stai cu el. Doar asa, sa zici si tu ca ai prieten?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cica mama ta nu intelege de ce stai cu el, dar tu intelegi? stai ca nu ai cu cine altcineva, sa nu zici ca esti singura. cum el sta cu tine degeaba asa faci si tu, nu e asa mare dinferenta intre voi la urma urmei. ca el e mai nesimtit, asta e alta poveste

| Ycu a răspuns:

Probabil sta cu tine pentru comoditatea sexuala pe care i-o oferi si pentru ca ii place sa se laude in gasca ca are gagica si chestii de genul, asta fiind doar banuieli ale mele. Iti recomand o discutie deschisa cu el (daca nu ai avut pana acuma) si spune-i tot ce ai scris aici lui, vezi reactia lui daca se ajunge la ceva, daca nu, si face,, urat" inseamna ca nu ii pasa de tine si nu te iubeste, asa ca iti recomand sa cauti pe cineva care te respecta si apreciaza pentru tot ceea ce faci, si tot ce faci sa fie reciproc, in orice relatie de durata comunicarea si respectul reciproc este cheia. Felicitari pentru faptul ca ai pus intrebarea aici cu siguranta vei prinde mai multa incredere in tine dupa toate spuse de noi. O zi frumoasa.

| Coarna_Mihai_1990 a răspuns:

laughing Nu stiu cati ani ai, eu am 14 si iubita/prietena mea tot 14 dar parca si noua de pasa mai mult unu` de altu`, adica nu stiu eu zic ca poate sta doar pentru profit si chestii happy Bafta!

| Elena_Maria_Dragan_1992 a răspuns:

Esti sigura ca este iubitul tau? Eu cred ca nu a fost niciodata, el doar s-a folosit de tine!

| NoSound16 a răspuns:

Si inca mai ai o relatie cu el? Lasa-l imediat

| Analiaa a răspuns:

Mai bine lasa-l! oh go on e clar scopul lui.

| Ami80 a răspuns:

Fi atenta la mine! Poare ca te iubeste, dar se simte asa parca tinut in lant daca sunteti aman2 la acelasi camin! Mai ales daca esti non-stop la el in camera unde trebuie sa te gandesti un pic ca sunt ai alti baieti care poate sunt in chiloti ai tu ii vezi asa, si asta l-ar putea deranja! Iar deapre colegele tale de camera nu stiu ce sa spun, sunt invidioase ca nu sunt ele cu el, pe ele nu le baga in seama. De cat timp sunteti impreuna?

| Aasdfghj a răspuns (pentru Ami80):

Vorbesti prostii. Baiatului nu ii pasa ca iubita lui e bolnava! Ce iubit s-ar purta asa? E un om de nimic care nu merita nici sa te mai uiti la el apoi. Baiatul a tinut secret faptul ca vorbeste si cu alte fete, baga la pariuri bani, si imprumuta sume mari prietenilor. E un om care trebuie evitat si ca prieten dar mai ales ca iubit. Un baiat care iubeste cu adevarat, nu o sa-i ascunda nimic iubitei lui iar atunci cand se simte rau, i-ar fi alaturi zile si nopti.

| tubica a răspuns (pentru Ami80):

Nu prea il vizitez in camin.Mai mult pe-afara stam, iesim in oras.Caminul lui este departe de al meu si nu prea ne vizitam in camera.Suntem de 1 an si jumate impreuna.