| IonelaBianca a întrebat:

Iubitului meu nu i-a placut faptul ca ceream sa ma contacteze din cand in cand deoarece nu stam in acealsi oras, insa cand imi spunea lucrul asta, si nu mai ii dadeam mesaje asa des mi-a spus ca m-am racit fata de el, deci nici asa nu era bine. A spus ca ma iubeste dar are nevoie de o pauza deoarece nu mai vrea sa se certe si lucrul asta ma omoara incetul cu incetul. acum ma abtin sa il sun sau sa-i dau mesaje, cu el am avut o sarcina nereusita si sunt atasata foarte mult de familia si prietenii lui apropiati. nu imi imaginez viata fara el. va rog nu radeti de mine nu pot sa mananc de 3 zile simt cum incetul cu incetul renunt la tot. ce e cel mai bine de facut? toti prietenii mei vor sa ma scoata in oras sa nu mai stau cu gandul dar oricat de distractiv ar fi eu nu pot sa ma distrez deoarece orice imi aduce aminte de el.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Asculta-ti prietenii.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Ar trebui sa incerci sa te detasezi de el chiar daca e greu! Deschide clar subiectul si pune-l in tema.Bai baiatule tu vrei ceva serios sau eu imi stric viata alaturi de tine? Nu trebuie sa fie cuvintele astea dar cu maxima seriozitate si cu un raspuns clar! Ce facea daca copilul ala aparea? Fugea? Nu cred ca poti sa pui pauza in cresterea unui copil! E destul de nesigur pe el si ar trebui sa decida daca se mai distreaza sau daca ramane cu tine! Sa nu ajungi la o alta sarcina si el sa ceara o alta pauza ca s-ar putea sa dispara cu totul.

| TeckTonik997 a răspuns:

Ar trebui sa il iuti temporar, sa faci tot posibilul sa il uiti o vreme sau sa il contactezi sa ii spui ca ai nevoie de el si ca vrei sa faceti ceva frumos impreuna daca vrea si el, daca nu se schimba, trebuie sa mergi mai departe, din cate am citit nu prea ii pasa de tine. Imi pare rau. Sper sa va impacati.

| msKat a răspuns:

Asteapta, timpul este cheia

| IonelaBianca explică:

El m-a bagat in seama si mi-a spus ca "poate o sa ne impacam odata si ca nici lui nu ii vine bine dar nu arata." eu cred ca e vrajeala.